Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej teraz robią zakupy

Które sklepy odwiedzamy najczęściej, bo lubimy w nich robić zakupy? Na to pytanie odpowiada najnowszy „Ranking Popularności Sieci Handlowych 2023”.
Wiemy, gdzie Polacy najchętniej teraz robią zakupy

Autor: iStock

„Na podstawie danych z ponad 515 tys. list zakupowych stworzyliśmy rankingi sieci w kategoriach: sieci spożywcze, dyskonty niespożywcze, drogerie, dom i ogród” –  wyjaśniają autorzy „Rankingu Popularności Sieci Handlowych 2023”.

Co z niego wynika?

To, że najczęściej robimy zakupy w 3 sklepach:

• Lidl,

• Biedronka,

• Auchan.

W 2022 roku swoją pozycję umocniły:

• Lidl,

• Biedronka,

• Dino,

• Aldi.

Największy spadek odnotowały natomiast:

• Auchan,

• Carrefour,

• Żabka.

Szukamy oszczędności, gdzie się da

– Inflacja stale pogarsza sytuację finansową Polaków, co z kolei przekłada się na nasze przyzwyczajenia zakupowe – zauważa Małgorzata Olczak, Head of Sales w Listonic, cytowana przez Strefę Biznesu.

Z danych Centrum Monitorowania Rynku wynika, że poszukujemy oszczędności, gdzie się da, również na zakupach. Dlatego coraz więcej osób codzienne zakupy robi w hipermarketach i dyskontach. W ubiegłym roku liczba transakcji w tych placówkach była o ponad 6 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Kolejną prawidłowością odnotowaną w raporcie Centrum Monitorowania Rynku jest to, że w 2022 roku…

– …klienci supermarketów wkładali do koszyka średnio 7 proc mniej produktów niż przed rokiem, ale wydawali na nie nieco ponad 40 zł więcej – mów Elżbieta Szarejko, Analityk w Centrum Monitorowania Rynku, cytowana przez Strefę Biznesu.

Jak to wpływa na nasze nawyki zakupowe? Przede wszystkim coraz rozważniej planujemy zakupy, a ceny…

– …które do niedawna odgrywały drugorzędną rolę, znów zaczynają być decydującym czynnikiem – podsumowuje Małgorzata Olczak.  

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A Treść komentarza: To przykre, że zamiast jechać i śpiewać muszą zbierać środki na wyjazd. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama