Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Pogadanka historyczna w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Uczniowie chełmskich szkół mieli okazję poznać więcej informacji o powstaniu styczniowym. Z okazji 160. rocznicy powstania w bibliotece odbył się wykład oraz można było obejrzeć ekspozycję ze zbiorów chełmskiego muzeum.
Chełm: Pogadanka historyczna w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Autor: Chełmska Biblioteka Publiczna

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyła się pogadanka historyczna dotycząca 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 8 oraz klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1. Uczestnicy spotkania zwiedzili również ekspozycję pochodzącą ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej. Spotkanie poprowadziła Magdalena Mąka - pracownik Muzeum. 

Chętni na wzięcie udziału w tego typu lekcji w bibliotece mogą zgłaszać się do Transgranicznego Centrum Edukacji Ekonomiczno-Społecznej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, tel. 82 564 26 55 (w godz. 8.00-15.30).

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: staryTreść komentarza: 10-latek nie bardzo wie, o co chodzi z tą komunią (większość dorosłych, łącznie z plebanami też nie wie), to nich przynajmniej zapamieta i kojarzy ten event z prezentami i byciem w centrum uwagiData dodania komentarza: 21.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: cyklistaTreść komentarza: Precz z rowerami! Rowery na złom!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 13:54Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: ścieżki roweroweTreść komentarza: w krasnymstawie urzędnicy wpadli na genialny pomysł by wykazać się,że budują ścieżki rowerowe.Po prostu zabrali pieszym połowę chodnika ,postawili jakiś znak i gotowe!!Taka łatwizna prowadzi do kolizji i zagrożenia życia lub zdrowia pieszych!!!!!!gratulacje dla ,,oszczędnych i cwanych urzędników!!!!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:22Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: LeokadiaTreść komentarza: A posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek jest po której stronie?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 08:23Źródło komentarza: Betonowa inwestycja czy niezbędny rozwój? Spór o włodawskie centrum przesiadkoweAutor komentarza: blondynka kolejnaTreść komentarza: W czerwcu tego roku!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 07:01Źródło komentarza: Budowa ulicy Bojarskiego w Krasnymstawie wciąż na papierze. Skąd te opóźnienia? - pyta radny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama