Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Grubo ponad pół miliona zostawił przed blokiem. Bo tak kazali mu „policjanci”

94-latek przekazał torbę pieniędzy fałszywym policjantom. To oszustwo zmontowało 3 nastolatków. Chcieli ukraść górę pieniędzy – ponad 650 tys. zł. Tym razem policjanci byli skuteczniejsi.
Grubo ponad pół miliona zostawił przed blokiem. Bo tak kazali mu „policjanci”

Autor: policja

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji dowiedzieli się, że 94-letni mieszkaniec Warszawy może niebawem stracić dorobek życia. Za tą akcją stali oszuści, którzy chcieli ukraść starszemu mężczyźnie grubo ponad pół miliona złotych.

Torba pieniędzy przed wejściem do bloku

Jak się później okazało, 94-latek był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji. Przygotował pieniądze – ponad 652 tysiące złotych – i zgodnie z instrukcjami, jakie otrzymał od niby-funkcjonariuszy, zapakował je do reklamówki. Potem wyniósł przed blok i zostawił przy drzwiach wejściowych do budynku.

W tym czasie policjanci już obserwowali 2 młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku. Kiedy jeden z nich podszedł przed klatkę i zabrał pozostawioną przez starszego mężczyznę torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Zatrzymali młodego mężczyznę, który na ich widok próbował uciecBezskutecznie.

Po sprawdzeniu torby okazało się, że cała jest wypełniona pieniędzmi. W ręce policjantów wpadł też drugi z mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani to nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat.

Kasa wróciła do ofiary nieletnich oszustów

Policjanci ustalili adres 94-latka, który wcześniej pozostawił reklamówkę wypełnioną pieniędzmi przed wejściem do budynku. I wezwali na miejsce członka jego rodziny. Po przeliczeniu pieniędzy na komendzie policji zwrócili je właścicielowi.

Wkrótce kryminalni zatrzymali również trzeciego podejrzanego. To 15-latek, który wspólnie i w porozumieniu z kolegami brał udział w oszustwie 94-latka.

Trójka młodocianych oszustów trafiła do policyjnej izby dziecka. Za to, co zrobili, odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A Treść komentarza: To przykre, że zamiast jechać i śpiewać muszą zbierać środki na wyjazd. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama