Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Lubelska firma wiozła bez zezwolenia tony niebezpiecznych i nielegalnych odpadów. Teraz ma kłopoty...

Funkcjonariusze Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali dwa transporty z kilkudziesięcioma tonami niebezpiecznych odpadów, rozbitych samochodów i części samochodowych, które miały być nielegalnie wprowadzone do obrotu na terenie Polski.
Lubelska firma wiozła bez zezwolenia tony niebezpiecznych i nielegalnych odpadów. Teraz ma kłopoty...
Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała dwa transporty z kilkudziesięcioma tonami niebezpiecznych odpadów, zużytych samochodów i części

Źródło: IAS w Lublinie

Patrol służby celno-skarbowej z Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadził kontrole na drogach województwa lubelskiego. W ostatnim czasie KAS zatrzymała dwie ciężarówki, w których znajdowały się niebezpieczne odpady, a konkretnie kilkadziesiąt ton rozbitych samochodów i części samochodowych, w tym zużytych i skorodowanych. 

Odpady zostały wwiezione do Polski nielegalnie – bez zezwolenia i zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu SENT. Towar pochodził z Wielkiej Brytanii. Sprowadziła go firma z województwa lubelskiego (fot. IAS w Lublinie)

Odpady zostały wwiezione do Polski nielegalnie – bez zezwolenia i zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu SENT. Towar pochodził z Wielkiej Brytanii. Sprowadziła go firma z województwa lubelskiego. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Lublinie potwierdził, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska, przewożone towary  to odpady, w tym odpady niebezpieczne – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. 

Dodaje, że firma, która sprowadziła towar, nie ma pozwolenia na transgraniczne przemieszczanie odpadów. Dodatkowo towar nie był właściwie zabezpieczony na naczepach, co stwarzało niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pojazdy nie były oznakowane zgodnie z obowiązującymi wymogami przy przewozie odpadów.

Przypomnijmy, za nielegalny przewóz odpadów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem prokuratury.  

–  Krajowa Administracja Skarbowa monitoruje transgraniczne przemieszczanie odpadów oraz zwalcza próby przywożenia do Polski nielegalnych odpadów, niejednokrotnie niebezpiecznych. Przeciwdziałanie temu procederowi ma na celu ochronę ludzi i środowiska przed ich szkodliwym działaniem –  przekazuje rzecznik IAS w Lublinie.

W ostatnim czasie KAS zatrzymała dwie ciężarówki, w których znajdowały się niebezpieczne odpady, a konkretnie kilkadziesiąt ton rozbitych samochodów i części samochodowych (fot. IAS w Lublinie)

Czytaj także:

Chełm. Z promilami, bez prawka, bez wyobraźni. Przyznał się, że rozbił auto

Chełm. Z promilami, bez prawka, bez wyobraźni. Przyznał się, że rozbił auto



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama