Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Mają koncepcję na Kudkolandię. Szukają projektanta atrakcji

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Kumowej Dolinie. To pierwszy krok do realizacji tego przedsięwzięcia, na które urzędnicy zamierzają pozyskać unijne środki.
Chełm. Mają koncepcję na Kudkolandię. Szukają projektanta atrakcji

Źródło: Urząd Miasta Chełm

Koncepcja, która jest już przemyślana, przewiduje utworzenie między innymi ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, tematycznych placów zabaw, w tym naturalnego i wodnego, trasy spacerowej w koronach drzew, tężni solankowej, budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, pumptracka czy pola do minigolfa.

- Są to wytyczne dla potencjalnego wykonawcy dokumentacji projektowej, które będzie mógł zawrzeć w tym formalnym dokumencie. Projekt zakłada również zadaszenie widowni istniejącego już amfiteatru - wylicza Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

Kudkolandia – taką nazwę centrum rekreacji poznali w czwartek chełmianie. Sądząc po komentarzach w mediach społecznościowych, chyba nie do końca przypadła im do gustu.

- To tylko nazwa robocza, do której nie powinniśmy się przywiązywać. Jesteśmy zdania, że ostateczną nazwę powinni wybrać mieszkańcy. Zapewne zostanie w tej sprawie ogłoszony jakiś konkurs, jeżeli już będziemy mieli formalnie dokumentację i będziemy mogli powiedzieć, że te plany zaczęły się materializować - dodaje Zieliński. 

Opracowanie dokumentacji projektowej to pierwszy krok do realizacji tego przedsięwzięcia. Kolejnym będzie aplikacja o środki zewnętrzne, najprawdopodobniej w ramach nowej perspektywy unijnej, na budowę kompleksu.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Twój stary 02.01.2023 13:04
Nazwa dobra dla mojej starej

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: A po co mu to wiedzieć?????? Wybraliście go więc dawajcie z buta. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 14:04 Źródło komentarza: Chełm. Autobus co dwie godziny, a po 16.34 już nic? Radny alarmuje, miasto problemu nie widzi Autor komentarza: franek Treść komentarza: To weź i zrób. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 13:44 Źródło komentarza: Remont drogi ekspresowej S12. Będą zmiany na trasie z Chełma do Lublina Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: taki odcinek trasy to sie robi w miesiac a nie poł roku Data dodania komentarza: 24.07.2026, 08:39 Źródło komentarza: Remont drogi ekspresowej S12. Będą zmiany na trasie z Chełma do Lublina Autor komentarza: Senior Treść komentarza: Największe skutki wykluczenia komunikacyjnego odczuwają mieszkańcy os. Dyrekcja Górna oraz Wolwinów. Warto zaznaczyć, że na tych osiedlach mieszka dużo seniorów, którzy z racji wieku lub stanu zdrowia świadomie rezygnują z prowadzenia pojazdów mechanicznych. Problem nie dotyczy tylko linii 11, ale też 13, która ma tylko 3 kursy w soboty i ani jednego w niedzielę, 6 która kursuje tylko od poniedziałku do piątku i jest tylko 5 kursów, niewiele lepiej wypada 7, gdzie jest aż 7 kursów. Niby jest jeszcze 10 i 12, tylko co z tego, skoro i tak nie można dojechać w te rejony miasta nawet po godzinie 17. Linie 1, 2, i 9 nie rozwiązują tego problemu. Starsze osoby często mają problem iść od górę spod Gmachu czy przejść duży kawałek piechotą od Fabryki Obuwia. Jak już to bardzo rzadko mogą liczyć na podwózkę zaproponowaną przez sąsiadów lub kogoś z rodziny. Natomiast skorzystanie z taksówki nie raz bywa poza zasięgiem finansowym przy niskiej emeryturze. Miasto powinno się dobrze zastanowić nad zamianą częstotliwości kursów 1 i 11. Drugą opcją byłoby poprowadzenie 2 ul. Hrubieszowską, Litewską Łowiecką aż do Jagiellońskiej. Przy okazji proszę pomyśleć o dodaniu obsługi przystanku na liniach 1, 6, 8, 9, 12, 14 jadących spod Gmachu w stronę Placu Gdańskiego Data dodania komentarza: 23.07.2026, 22:40 Źródło komentarza: Chełm. Autobus co dwie godziny, a po 16.34 już nic? Radny alarmuje, miasto problemu nie widzi Autor komentarza: Miki Treść komentarza: I po kontroli cyk magnes neodymowy na wodomierz. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 16:25 Źródło komentarza: Chełm. Ponad milion litrów różnicy w jednym budynku. Co się stało z wodą? Radny domaga się wyjaśnień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama