Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 00:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Kamień pod komisariat

Budowa komisariatu policji rozpoczęta. We wtorek został podpisany akt erekcyjnego oraz wmurowany kamień węgielny, który poświęcił kapelan policji.

Obecna siedziba Komisariatu Policji mieści się w Rejowcu przy ul. Parkowej, gdzie służbę pełni 23 funkcjonariuszy. Użytkowany przez policjantów budynek  jest parterowy i stanowi  część kompleksu zajmowanego przez ośrodek wychowawczy. Chociaż obiekt jest w dobrym stanie technicznym, nie spełnia obowiązujących standardów. Jest tam za mało pomieszczeń, brak zaplecza socjalnego i tylko jedno miejsce garażowe. Wielkość działki nie pozwala też na rozbudowę.

Rozpoczęcie całej inwestycji było możliwe dzięki przychylności miasta Rejowiec Fabryczny, która przekazało działkę o powierzchni 0,2993 ha w trwały zarząd Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Budowa nowej siedziby komisariatu zrealizowana zostanie w ramach "Programu modernizacji policji".

Nowy budynek, jaki ma powstać w Rejowcu Fabrycznym, zabezpieczy potrzeby jednostki policji, zarówno pod względem technicznym, jak również od strony właściwej obsługi interesantów oraz warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników. Plany inwestycyjne zawierają budowę budynku administracyjno–biurowego oraz garażowo–gospodarczego. W głównym budynku znajdować się będzie zespół pomieszczeń oficera dyżurnego, pomieszczenia dla zespołów patrolowych z szatniami, pokoje dzielnicowych i wydziału kryminalnego, sala odpraw, sekretariat i pokoje kierownictwa, a także poczekalnia. Policjanci będą mieli również do dyspozycji szatnie i natryski. Budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (pochylnia i sanitariat). Zapewnione będą także miejsca postojowe dla interesantów. W drugim budynku przewidziano garaże, kotłownię i magazyny.

Na początku sierpnia działka została przekazana wykonawcy. Obecnie trwają tam roboty ziemne. Zakończenie budowy i oddanie do użytku przewidziano na 2019 rok.

Przy okazji budowy nowego komisariatu warto wspomnieć o nowym posterunku w Fajsławicach, który powstał dzięki wsparciu samorządu. Z kolei w IV kwartale br. planowane jest otwarcie posterunku w Woli Uhruskiej. Rozpoczęto także budowę komisariatu w Siedliszczu.

Jak podkreślił szef lubelskiego garnizonu policji, nadinsp. Paweł Dobrodziej, nie sposób pominąć zaangażowania samorządów oraz wspierania działań na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego. - Służą temu m. in. prowadzone systematycznie konsultacje społeczne, uwzględniające problemy i sugestie obywateli. Głównie na tej podstawie zostały podjęte prace zmierzające do reaktywacji lub tworzenia posterunków oraz komisariatów policji w lubelskim garnizonie.

W uroczystości udział wzięli m.in.: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, dyrektor Biura Logistyki Policji KGP insp.dr Małgorzata Borowik, burmistrz miasta Rejowiec Fabryczny Stanisław Bodys, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu policji, przedstawiciele służb mundurowych, prokuratury, sądownictwa oraz instytucji współpracujących z policją.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama