Tradycyjne włączenie miejskich iluminacji nastąpiło 6 grudnia. Było połączone z otwarciem szopki bożonarodzeniowej i prezentami dla dzieci ze szkół i przedszkoli (red. - fotorelacja pod artykułem, źródło: Urzad Miasta Krasnystaw) Świetlny paw i inne ozdoby ponownie będą czarować dopiero 18 grudnia podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.
- Tego dnia ponownie rozświetlimy rynek miejski, aby pokazać, że to wyjątkowy dzień dla Krasnegostawu. Następnie zrobimy kolejną przerwę do 24 grudnia, a od wigilii do 6 stycznia iluminacje świąteczne będą już włączane codziennie. To wszystko właśnie ma związek z tymi oszczędnościami, które musimy w tej chwili robić - tłumaczy burmistrz Robert Kościuk.
Iluminacje ograniczą się praktycznie do rynku miejskiego. Najprawdopodobniej na głównych ulicach prowadzących do centrum Krasnegostawu ozdób świątecznych na latarniach będzie mniej niż w poprzednich latach.
W kiermasz bożonarodzeniowym wezmą udział m.in. twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, a także przedsiębiorcy oferujący produkty lokalne i tradycyjne. W jego trakcie będzie się odbywała sprzedaż wyrobów rękodzielniczych: stroików, bombek, łańcuchów, choinek, serwetek i innych wyrobów świątecznych. Ogłoszone zostaną również wyniki konkursu na tradycyjne łańcuchy i ozdoby choinkowe. Jarmark rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 16.
Warto dodać, że 28 grudnia w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się "Koncert Świąteczny", podczas którego wystąpią zespoły "Apostolica" i „Amicus”. Początek o godz. 17.
Czytaj także:




























![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze