Arka Chełm w gazie. Rozbili Gwardię Wrocław i Trójkę z Międzyrzeca

Siatkarze ChKS Arki Chełm są na fali i nie dają się nikomu pokonać. W środę udowodnili to podczas spotkania rozgrywanego w ramach Pucharu Polski. Po długim i zaciętym starciu pokonali I-ligową Gwardię Wrocław. Z kolei w sobotę dopisali kolejne zwycięstwo w II lidze, wygrywając 3:1 z UKS Trójka Międzyrzec Podlaski.
Arka Chełm - Gwardia Wrocław

Mecz z zespołem z Wrocławia cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Chełmska hala MOSiR była niemal pełna. Zarówno siatkarze Gwardii trenowani przez Dawida Murka, jak i Arki szkoleni przez Bartłomieja Rebzdę, pokazali grę na bardzo wysokim poziomie. Na początku gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak szczelność w obronie gości, odbieranie piłki i mocne ataki szybko doprowadziły do walki punkt za punkt. Pierwszy set Gwardia wygrała 25:23.

Do połowy drugiego seta obie strony szły łeb w łeb, ale Arce udało się wyjść na prowadzenie i wygrać go 25:21. Trzecia część meczu została wygrana przez Gwardię 25:22, a czwarta 26:24 przez Arkę. Zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym nasi siatkarze wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, pokonując rywali i odnosząc spektakularne zwycięstwo w swojej historii. Nagrodę MVP spotkania otrzymał przyjmujący Arki, Jan Lesiuk.

Kolejnym zespołem, z którym biało-zieloni zmierzą się w rozgrywkach Puchar Polski, będzie SPS Konspol Słupca.

W sobotę chełmscy siatkarze podejmowali następnego ligowego przeciwnika, czyli zespół UKS Trójka Międzyrzec Podlaski. Choć goście plasują się w drugiej połowie tabeli, to sprawili pewne kłopoty gospodarzom. Pierwszego seta Arka wygrała wysoko 25:18, jednak kolejnego udało się minimalnie wyrwać siatkarzom z Międzyrzeca Podlaskiego 25:23. W trzecim secie Arka wyszła na wysokie prowadzenie, jednak w końcówce zaczęło robić się nerwowo, ponieważ goście nadrobili straty i doszło do remisu 23:23. Finalnie ta część spotkania zakończyła się wygraną Arki 26:24, po tym, jak rywale wybili piłkę poza naszą połowę boiska.

W czwartym secie Arka szybko wyszła na prowadzenie i utrzymywała rosnącą przewagę nad gośćmi. W pewnym momencie biało-zieloni przeważali nad Trójką aż 20:10, a wygraną przypieczętowali wynikiem 25:14.

Kolejny ligowy mecz siatkarze Arki zagrają 3 grudnia, podejmując u siebie zespół SMS PZPS II Spała. Rozwój drużyny jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów. W ostatnim czasie sponsorem strategicznym drużyny została Grupa PGE.