Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Emka 3.2024 życzenia
Reklama Twój Agent Ubepieczenia

Ze zwichniętą kostką do szpitala. SPZOZ podpisał ważną umowę

Włodawski szpital będzie prowadził badania kliniczne. SPZOZ podpisał umowę z Centrum Medycznym z Wołomina, które testuje plastry na skręconą kostkę. Ruszyła rekrutacja pacjentów, którzy chcieliby wziąć udział w badaniu.
Ze zwichniętą kostką do szpitala. SPZOZ podpisał ważną umowę

Badania kliniczne mają potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo danego leku. W tym przypadku chodzi o skręcenie stawu skokowego. Udział w badaniu jest dobrowolny i bezpłatny, trzeba jednak spełnić określone warunki.

- W tym przypadku chodzi o osoby ze świeżym i ostrym skręceniem stawu skokowego oraz takich, którzy z tego powodu odczuwają ból podczas chodzenia. Badanie przeznaczone jest dla osób pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które udzielą świadomej zgody na wzięcie w nim udziału - informuje Teresa Szpilewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej we Włodawie.

Placówka podpisała umowę z Centrum Medycznym K2J2 z Wołomina już na początku roku.

"Naszą misją jest holistyczna opieka nad pacjentem, dlatego też nieustannie szukamy rozwiązań pozwalających na podniesienie jakości wykonywanych przez nas usług, tak aby zapewnić najefektywniejsze leczenie" - czytamy na stronie internetowej Centrum, które, oprócz Włodawy, współpracuje m.in. z placówkami medycznymi z Krakowa, Częstochowy i Zamościa.

Badania kliniczne dotyczące plastrów na zwichniętą kostkę są pierwszymi, które będą prowadzone we włodawskim szpitalu.

- Obecnej nie mamy limitu uczestników. Pacjentom spełniającym kryteria oferujemy nowoczesną terapię, kompleksową ocenę stanu zdrowia oraz opiekę medyczną przez cały okres badania - tłumaczy dyrektor SPZOZ.

Badanie jest ważne, bo jak pokazują statystyki, skręcenie stawu skokowego jest najbardziej powszechnym urazem sportowym. Większość uważa, że choć kontuzja jest bolesna, to nie jest groźna. Tymczasem źle leczona czy niewyleczona, może skutkować koniecznością zabiegu chirurgicznego.

- Dobrze wiedzieć, że we włodawskim szpitalu coś się dzieje. Ostatnio słyszymy tylko o zawieszaniu działalności kolejnych oddziałów. Badania kliniczne to ważna sprawa. Skorzysta i SPZOZ i pacjenci - powiedziała nam pani Barbara, włodawianka.


Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnym badaniu klinicznym proszone są o wysłanie e-maila na adres: [email protected] albo kontakt telefoniczny. Wystarczy zadzwonić pod numer: 662 000 671. "Zadzwoń lub napisz – odpowiemy na pytania i udzielimy wszelkich niezbędnych informacji" - informuje placówka.


Badania kliniczne to badania naukowe prowadzone na pacjentach. Mają na celu zbadanie danej substancji i określenie, czy nowa forma terapii jest w pełni bezpieczna i odpowiednio skuteczna. Procedury, według których się je przeprowadza, są ściśle monitorowane. "W rezultacie prowadzonych badań, określane są nowe sposoby diagnozowania, zapobiegania lub leczenia danych chorób. Tworzenie nowego leku to złożony proces, który zazwyczaj zajmuje 12 do 15 lat" - wyjaśnia włodawski szpital.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama