Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Bastion i Fabryka Sportu podbijają lubelską galę ALMMA

Bardzo udany występ w kolejnej edycji Amatorskiej Ligi MMA ALMMA w Lublinie zaliczyła drużyna fighterów z Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie. Jednemu z nich udało się wygrać zmagania w swojej kategorii. Rywalizację w stolicy naszego województwa do udanych zaliczy również zawodnik Fabryki Sportu.
Bastion i Fabryka Sportu podbijają lubelską galę ALMMA

Z czteroosobowej ekipy Bastionu najlepiej wypadł Dawid Ważny, który wśród juniorów do 61 kg pokonał w pięknym stylu dwóch rywali i zdobył złoty medal. Pozostała trójka stoczyła ciężkie pojedynki z bardziej doświadczonymi rywalami, pokazując się jednak z dobrej strony. Decyzją sędziego walkę przegrał Radosław Pasternak, mimo że większość uczestników była pewna jego zwycięstwa. Nie powiodło się też 15-letniemu Bartłomiejowi Grzywnie, który w formule Pankration uległ znacznie starszemu rywalowi. Jeszcze jeden zawodnik chełmskiego Bastionu, Michał Sokołowski, również dał popis swoich umiejętności, ale przeciwnik okazał się lepszy.

- Jestem zadowolony z występów całej drużyny, ponieważ zawodnicy pokazali, że nasza sekcja MMA świetnie się rozwija – mówi Wojciech Zaprawa, prezes i trener Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie. - Sam Dawid natomiast bardzo dobrze rokuje, nie opuszcza treningów, i jak na tak młody wiek, może pochwalić się naprawdę sporymi umiejętnościami.

Na turnieju ALMMA stawiła się też liczna reprezentacja fighterów Fabryki Sportu, zarówno specjalizujących się w MMA, jak i w kickboxingu. Nie wszystkim udało się wystartować, ponieważ część kategorii się "nie otworzyła" z powodu zbyt małej liczby uczestników. Bardzo dobrą dyspozycję pokazał jednak Piotr Jaworski, sięgając po srebrny medal w MMA w kategorii 66 kg.

- Stawał do walki z przeciwnikami, którzy sięgali już po trofea we wcześniejszych edycjach ALMMA, ale udowodnił, że jest dla nich równym rywalem - komentują Kamil Mirzwa i Marcin Poźniak, trenerzy Fabryki Sportu. - Co więcej, jednego z konkurentów pokonał po ciosach i wygrał przez nokaut techniczny. Mamy nadzieję na jego kolejne sukcesy, podobnie jak na sukcesy pozostałych naszych zawodników.

Chełmską Fabrykę Sportu, oprócz Piotra Jaworskiego, reprezentowali jeszcze m.in. Eryk Silniewicz, Adrian Skoczylas, Michał Mielniczuk, Oskar Grobelny, Arkadiusz Walczuk i Kornel Czajkowski.

Piotr Jaworski na drugim miejscu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Matson 12.11.2022 22:03
legancko

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama