W Dzierżoniowie rozegrały się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek. Zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm, czyli Nikola Silniewicz, Monika Dadas, Wiktoria Kamela i Natalia Małek, wraz zresztą reprezentantek Lubelszczyzny, wywalczyły na tamtejszych matach najwyższy stopień podium. Jest to już ich trzecie takie osiągnięcie z rzędu, tym razem pokonując kolejno rywalki z województw: świętokrzyskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego, a w finale ze śląskiego.
Dwóch młodzików chełmskiego klubu walczyło w tym samym czasie w Mistrzostwach Polski w Janowie Lubelskim. Srebrny krążek zdobył w nich Dawid Hawryluk, uczeń Zespołu Szkół Technicznych, który wygrał cztery pojedynki. Niewiele do podium zabrakło natomiast Maksowi Bartosikowi, który ostatecznie zakończył zmagania na piątym miejscu









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [10-5-2026] Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-3-5-2026-1778356989.jpg)
![Lubelskie. Ogromny pożar lasu! 200 strażaków walczy z żywiołem [ZDJĘCIA] Lubelskie. Ogromny pożar lasu! 200 strażaków walczy z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-ogromny-pozar-lasu-w-powiecie-bilgorajskim-200-strazakow-walczy-z-zywiolem-zdjecia-1777997367.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze