Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Krasnystaw. Dostali ponad ćwierć miliona na wykrywanie raka płuc

Szpital w Krasnymstawie przystąpił do programu badań w kierunku wykrywania raka płuca w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Jeszcze w tym roku będzie mogło z nich skorzystać 300 mieszkańców naszego i ościennych powiatów. Z budżetu państwa dyrekcja lecznicy pozyskała na ten cel 266 tysięcy złotych.
Krasnystaw. Dostali ponad ćwierć miliona na wykrywanie raka płuc

Autor: fot. spzozkrasnystaw.pl

- Celem zadania jest zwiększenie wykrywalności raka płuca we wczesnych stadiach zaawansowania poprzez przeprowadzanie badań niskodawkowej tomografii komputerowej wśród populacji objętej programem - mówi Andrzej Jarzębowski, dyrektor SPZOZ-u w Krasnymstawie.

Z badań będą mogli skorzystać między innymi pacjenci w wieku 50-74 lat, którzy przebywali w środowisku mogącym powodować chorobę płuc, np. narażone były na działanie krzemionki, berylu, niklu, chromu, kadmu, azbestu, związków arsenu, spalin silników diesla, dymu ze spalania węgla kamiennego, sadzy. Skierowanie mogą otrzymać również nałogowi palacze papierosów w wieku 55-74 lat.

- Kwalifikacja prowadzona jest przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub lekarza radiologa Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Informacje o programie są dostępne na naszej stronie internetowej. Rozesłaliśmy również pisma do ośrodków zdrowia i ościennych samorządów, że skierowanie może wystawić praktycznie każdy lekarz, oczywiście po zweryfikowaniu pacjenta pod kątem możliwości przystąpienia do tych badań - dodaje szef krasnostawskiej lecznicy.

Informacje o tym, jak zgłosić się do programu, można uzyskać pod nr telefonu 82 543 15 02 od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.25-15. Zgłoszenia w formie wypełnionej ankiety kwalifikacyjnej można przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 4, 22-300 Krasnystaw, z dopiskiem: „Dział Radiologii i Diagnostyki Obrazowej – ANKIETA”.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama