poniedziałek, 29 kwietnia 2024 00:45

Arka pokonała rywali z Wyszkowa! Biało-zieloni nadal liderem

Nie ma mocnych na zespół ChKS Arka Chełm. Nasi siatkarze wygrali szóste spotkanie z rzędu, tym razem zwyciężając u siebie drużynę KS Camper Wyszków 3:0. W ten sposób Arka jeszcze bardziej umocniła pozycję na czele tabeli w swojej grupie.

Pierwszy set zaczął się od walki punkt za punkt, ale po mocnych serwisach i skutecznych blokach, Arce udało się wyjść na prowadzenie. I choć rywale minimalizowali straty, to nie zdołali nawet wyrównać wyniku, oddalając się coraz bardziej od gospodarzy. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 25:19. Jeszcze mocniej swoją dominację siatkarze Arki zaznaczyli w drugim secie, który co prawda zaczął się od gry łeb w łeb, ale niedługo później biało-zieloni znów zaczęli odskakiwać. Świetne serwisy i bloki w wykonaniu Patryka Szwaradzkiego, Kacpra Kędry, Wiktora Plety, Krzysztofa Kuwaczki i Łukasza Łapszyńskiego doprowadziły do wyniku 25:13.

Trzeci set, który ostatecznie okazał się decydujący, dostarczył najwięcej emocji. Szczególnie, że początkowo to Camper Wyszków wyszedł na prowadzenie 3:1. Długo to jednak nie trwało, bo w pewnym momencie przewaga Arki wynosiła aż 17:8. Po niej jednak w szeregi zespołu gospodarzy zaczęły wdzierać się błędy i rywale odzyskali nieco punktów. Ostatecznie jednak nie zdołali odeprzeć naszych ataków i Arka wygrała ten set 25:19. Nagrodę MVP meczu otrzymał nasz przyjmujący Wiktor Pleta.