Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: "Poznaj siebie - podróż bez walizki" - kampania edukacyjna biblioteki

Dzięki uzyskanej dotacji Chełmska Biblioteka Publiczna zorganizuje warsztaty, projekcje filmów, spotkania z psychologiem oraz konkursy i dyskusje na temat uzależnień.
Chełm: "Poznaj siebie - podróż bez walizki" - kampania edukacyjna biblioteki

Autor: Chełmska Biblioteka Publiczna

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti otrzymała dotację na realizację zadań w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmie na lata 2022-2025 - Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień. Realizować będzie programy edukacyjne, zajęcia rekreacyjno-sportowe, kulturowo-artystyczne czy takie, które rozwijają talenty i zainteresowania dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. 

- Celem projektu jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów, dotyczącej różnego rodzaju uzależnień (alkoholizm, narkomania, hazard, e-uzależnienia) oraz zorganizowanie zajęć i spotkań profilaktycznych - informuje Anna Małysz z działu rozwoju i promocji ChBP.

W projekcie "Poznaj siebie - podróż bez walizki" mogą wziąć udział: młodzież, rodzice z dziećmi oraz pedagodzy placówek oświatowych w Chełmie. Do 30 grudnia prowadzone będą zajęcia warsztatowe (m.in. tworzenie notesów za pomocą metody scrapbookingu, tworzenie torebek na książki czy wykonywanie glinianych przedmiotów), projekcje filmowe, spotkania z psychologiem, konkursy plastyczne i wystawa pokonkursowa. Odbędzie się też Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Dorosłych, gdzie prowadzone będą rozmowy o bohaterach literackich.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Komuna jątrzyła, jątrzy i będzie jątrzyć!Data dodania komentarza: 22.04.2026, 10:02Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A co może wymagać ten co przepracował 1 miesiąc??????? Najlepiej by było gdyby dostawał tyle, ile dostaje ten co przepracował 67 lat. Jak długo będą biadolić o biedakach????????? Każdy dostaje tyle, ile uzbierał przez lata pracy. A ilu młodych dzisiaj myśli o emeryturze????????Data dodania komentarza: 22.04.2026, 09:38Źródło komentarza: Coraz więcej groszowych emerytur. Setki tysięcy Polaków poniżej minimumAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Biskupom zależy tylko na kasie. Reszta jest milczeniem.Data dodania komentarza: 22.04.2026, 09:31Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: staryTreść komentarza: W tym roku poziom wody w tym jeziorze obnizy się o kolejny metr. W następnych latach trend się nie zmieni. Główną przyczyną jest klimat, ale kolejną z przyczyn jest presja turystyczna (pobór wody, lej depresyjny) . A oni mówią o zwiększeniu ruchu turystycznego.. ehh.. szkoda gadaćData dodania komentarza: 22.04.2026, 09:03Źródło komentarza: Okuninka. Ruszył projekt dotyczący przyszłości Jeziora BiałegoAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: Oj nie! Nie pisz już więcej, tylko pakuj kartofle do worków. To jest twoje powołanie!Data dodania komentarza: 22.04.2026, 07:41Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama