Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:01
Reklama Reklama formy Pomix

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Gmina Wojsławice. Ośrodek Kultury i Tradycji Pożarnictwa w Wojsławicach Kolonii [Kategoria: SAMORZĄDOWA INWESTYCJA ROKU]

W 2021 roku uroczyście otwarto i oddano do użytku OKiTP w Wojsławicach, który przeszedł generalny remont części świetlicowej dawnej remizy OSP Wojsławicach.
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Gmina Wojsławice. Ośrodek Kultury i Tradycji Pożarnictwa w Wojsławicach Kolonii [Kategoria: SAMORZĄDOWA INWESTYCJA ROKU]

Budynek świetlicy był w fatalnym stanie, bez bieżącej wody, toalet i ogrzewania. W latach 90. odbywały się w nim wesela, zabawy oraz występy zespołów ludowych. Aby uniknąć dalszej degradacji obiektu, władze gminy złożyły wniosek i otrzymały dofinansowanie z PROW w wysokości 500 000 zł na realizacje operacji pt. "Przebudowa budynku OSP w Wojsławicach-Kolonii i jego przystosowanie do funkcji "Ośrodka Kultury i Tradycji Pożarnictwa".

Dofinansowanie to pozyskano w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne". Remont spowodował, że miejsce to zaczęło żyć na nowo. Znajduje się w centrum miejscowości i dysponuje dużą salą wraz z zapleczem kuchennym i magazynowym.

Wewnątrz budynku położono nową posadzkę, przebudowano ściany, wykonano instalację wody zimnej i ciepłej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania z zastosowaniem nowoczesnych i ekologicznych systemów ogrzewania pompami ciepła gruntowymi, wykonano instalację elektryczną. Na zewnątrz obiektu wykonano podbicie i uzupełnienie fundamentów wraz z izolacją przeciwwilgociową, opaskę i nowe schody, przebudowę stropu i dachu, wykonano instalację odgromową, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropu; wymianę ogrodzenia oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością czy wózków dziecięcych. Przed budynkiem zlokalizowany jest parking z kostki brukowej, a na dachu części garażowej powstała instalacja fotowoltaiczna, która wytwarza prąd niezbędny do bieżącego funkcjonowania obiektu.

Aranżacja wewnętrznych ścian budynku przedstawia ekspozycję graficzną o historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojsławicach, a zgromadzone eksponaty takie jak: zabytkowa pompa, syrena, stare mundury, a także stare zdjęcia i dokumenty, w sposób niekonwencjonalny opowiadają tradycję pożarnictwa na naszym terenie. Sala wyposażona jest w multimedia.

Obecnie Ośrodkiem zarządza Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, a korzystają z niego oprócz strażaków OSP i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej także harcerze, zespoły taneczne i śpiewacze. Tutaj odbywają się zajęcia plastyczne oraz spotkania z mieszkańcami i szkolenia. Można powiedzieć, że na co dzień w Ośrodku Kultury i Tradycji Pożarnictwa odbywają się różne aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - rozpoczynamy głosowanie!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama