Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 02:08
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Wytwórnia Makaronu Domowego DOM-MAK [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO]

DOM-MAK to rodzinna firma, która specjalizuje się w produkcji makaronów jajecznych wałkowanych. Wytwórnia makaronu domowego istnieje w Chełmie już od 1999 r. Mieści się przy ul. Twardzika 4.
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Wytwórnia Makaronu Domowego DOM-MAK [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO]

- Przed laty miałem spółkę makaronową w Jeleniej Górze i bywałem we Włoszech, gdzie kupowałem maszyny do produkcji i składniki, a także czerpałem wiedzę na temat makaronów - mówi właściciel firmy Jerzy Dąbrowski.

- W 1991 r. wróciłem do Chełma i wraz ze szwagrem założyłem spółkę. Kilka lat później miałem już własną działalność. Moim marzeniem było stworzyć taki makaron, który w smaku będzie przypominał makaron domowy, ręcznie robiony przez nasze babcie. Taki makaron robi się z wody, mąki i świeżych jaj, dlatego do naszego ciasta dodajemy jaja, które wybijamy w zakładzie bezpośrednio przed rozpoczęciem produkcji.

W ofercie firmy można znaleźć krajanki z mąki pszennej i orkiszowej, niteczki, gniazda, wstążki oraz krajanki z jaj przepiórczych. Firma DOM-MAK przez lata była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za swoje produkty. Między innymi otrzymała dyplom uznania i wyróżnienie w kategorii makarony w konkursie Wojewódzki Lider Smaku oraz dyplom Piekarza Polski za wysoką jakość produktów w Konkursie Regionalnej Izby Gospodarczej w 2015 roku.

Krajanka 4-jajeczna została wyróżniona w kategorii "Produkt Roku" podczas Private Label Show 2017 i uzyskała certyfikat laureata w konkursie Wojewódzki Lider Smaku 2012. Makaron ze świeżych przepiórczych jaj nagrodzono za wysoką jakość w tym samym konkursie w 2016 r. oraz okrzyknięto Najlepszym Smakiem Lubelszczyzny 2018.

W 2017 r., również w konkursie Wojewódzki Lider Smaku, wyróżnienie otrzymał makaron gniazda, a rok później Chełmski Makaron Jajeczny został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Województwa Lubelskiego, co potwierdza wysoką jakość tych produktów oraz stosowanie wyjątkowej, tradycyjnej metody produkcji.  

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - rozpoczynamy głosowanie!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama