Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:35
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]

Akcja ma przede wszystkim związek z oryginalnymi atrakcjami, które można znaleźć na terenie parku. Korzystanie z nich to fizyczne angażowanie się w ruch i przeszkody, które trzeba pokonać. Kontakt z nimi trwa kilka godzin, po nich naturalny jest odpoczynek na łonie natury, np. na jednym z wielu leżaków. Ostatni element to edukacja.
Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]
Uczymy się całe życie

Właściwie ma się z nią kontakt od samego początku wizyty w Magicznych Ogrodach. To obcowanie z roślinami. Młodzi goście często pierwszy raz widzą 
niektóre kwiaty czy rośliny. Przy wielu z nich stoją tabliczki z nazwą i opisem. 

Kolejny ważny element to obecna w janowieckim parku oryginalna baśń. 

Ta, którą poznajemy w Ogrodach uczy, bawi i nadaje kontekst przeżywanym przygodom. To alegoryczna opowieść o świecie dobra i zła – pozwalająca wytłumaczyć dzieciom istotę wartości, z którymi spotykają się każdego dnia. Tu znajdujemy przestrzeń, gdzie najmłodsi poznają świat z najbliższymi. I jeszcze dostępny dla wszystkich sklep z pamiątkami oferuje książki, które traktują o takich wartościach jak samorozwój, przyjaźń, pracowitość. 

Wartości czekają

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie powyższe rzeczy są dostępne na wyciągnięcie ręki ale nie ingerują w wybory gości – każdy może, ale nie musi z nich korzystać. 
Niewątpliwą wartością Magicznych Ogrodów jest fakt, że to park sensoryczny. Chodzi o doświadczanie przez zmysły, czyli sensory. W parku aktywnie pracują wszystkie z nich – widzimy i odczuwamy kolory, zapachy i smaki (niektórych) roślin, słyszymy szemrzące strumyki, dotykamy wszechobecnych naturalnych materiałów (kamień, drewno, piasek, szkło).

Do prawidłowego funkcjonowania zarówno sfery poznawczej, jak i fizycznej dziecka, jak i dorosłego potrzebna jest odpowiednia współpraca wszystkich zmysłów - czyli integracja sensoryczna. Każda czynność przez nas wykonywana wymaga działania co najmniej kilku. Te procesy są jednak najbardziej aktywne do 7 roku życia. Niewątpliwie przebywanie w janowieckim parku wspomaga ową integrację. Niektórzy z małych gości Magicznych Ogrodów mają z nią problemy.

Harce Mordolańce

W najbliższy weekend 24 i 25 września - spotkanie Mordola będzie możliwe w różnych miejscach, nie tylko na Dziedzińcu! Oprócz tego o dobre nastroje zadbają Krasnoludy Wyrwipałka i Rafcio! Czas na Weekend z Mordolami!

Magiczne Ogrody Janowiec

Rodzinny Park Tematyczny to niezwykła mieszanka ogromnej ilości roślin z oryginalną baśnią. Goście przez wiele godzin mogą przemierzać tu wygodne, utwardzone ścieżki i trafiać na tematyczne krainy. Dzięki temu poznają i park i baśń. Napotkają tu bohaterów ogrodowej opowieści – Wróżki Smużki, Krasnoludy, Bulwiaki i Mordole żyją tylko w Magicznych Ogrodach. 

Na odwiedzających Trzcianki czeka 5 restauracji, bezpłatne parkingi i wszystkie atrakcje w cenie biletu. Park położony jest w pobliżu Kazimierza Dolnego i Janowca. Stosunkowo blisko jest stąd do Radomia (63 km), Lublina (67 km), Kielc (146 km) i Warszawy (158 km).

 

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_OgrodyOceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama