Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 16:32
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Wrześniowe Magiczne Ogrody [ZDJĘCIA]

Każda pora roku w janowieckim parku zachwyca. Bujna i kolorowa roślinność sprawia, że chce się tu spędzać jak najwięcej czasu.
Wrześniowe Magiczne Ogrody [ZDJĘCIA]

Gości zachwyca unikalny pomysł połączenia ogrodu z oryginalną baśnią. Duży obszar porastają piękne kwiaty, krzewy i drzewa. Kiedy spaceruje się wygodnymi alejkami, spotyka się szemrzące strumyki i wodospady. Niemal na każdym kroku czai się baśń. W Magicznych Ogrodach czeka na odwiedzających 15 tematycznych krain, które są z nią związanych. Kuszą tam oryginalne atrakcje, które powstały z naturalnych materiałów. Na głębokiej na pół metra sadzawce można pływać Tratwami.

W Kwiatowej Dolinie podróżuje Bulwiakowa Kolejka, przy Krasnoludzkim Grodzie siłą mięśni rozpędzają się karuzele i smocze łodzie. Tam też wznosi się 15 metrów nad park Krasnoludzka Wieża Prób czyli zjeżdzalnia. Super zabawa czeka w Drzewach, czyli mostach z przeszkodami o długości 400 m zawieszonych w koronach Drzew. Wszystkie te atrakcje pomagają poprawić zwinność, równowagę i ogólną sprawność a nawet przełamywać lęki.

Tylko tu można spotkać baśniowych bohaterów: Wróżki Smużki, Bulwiaki, Krasnoludy i Mordole. Wszystko to w cenie biletu, w niedalekiej odległości od Kazimierza Dolnego i Janowca.

Wrześniowe kwiaty

Nie dziwi fakt, że spora część gości przybywa do Trzcianek po raz kolejny. Rekordziści mają na koncie nawet kilkanaście wizyt. Starają się bywać tu w wielu porach roku czy porach kwitnienia różnych kwiatów i krzewów. Nietrudno sobie wyobrazić ile barw można tam zobaczyć miedzy majem a wrześniem. 

Kwiatem obecnie najjaśniejszym w parku jest Rudbekia Błyskotliwa. Roślina pochodzi z Meksyku i Ameryki Północnej ale jest bardzo popularna w Polsce. Osiąga do 60 cm wysokości. Kwiaty są zbudowane z dużych brzeźnych kwiatów języczkowych. Kwitnie od lipca do października. 

Wśród roślin egzotycznych możemy zauważyć Rozplenicę Japońską „Red Head”, choć tytułowa czerwień o tej porze zaczyna zmieniać się w jasny brąz i szarość. To jedna z najciekawszych odmian rozplenic. Dorasta maksymalnie do 120 cm. Liście koloru jasnozielonego, wąskie. Zakwita w połowie sierpnia i kwitnie aż do października. Atrakcyjne kwiaty, połyskujące w słońcu w kolorze czerwonym, w miarę wykwitania, przebarwiają się na prawie czarny kolor.

Rozplenica pięknie prezentuje się w kompozycjach inspirowanych ogrodami japońskimi, sadzona pojedynczo i w grupach, na obrzeżach zbiorników wodnych i strumieni oraz w ogrodach trawiastych. Trzecią rośliną dobrze widoczną w kilku miejscach jest Rozchodnik Matrona. To piękna wieloletnia roślina o  różowych kwiatostanach. Dorasta do 60 cm wysokości, pędy są grube, gęsto okryte dużymi, niebieskawofioletowymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Roślina jest najpiękniejsza w okresie kwitnienia. W okresie sierpień - wrzesień pojawiają się gwiazdkowate kwiaty. Rozplenica jest łatwa w uprawie, może zdobić ogród cały sezon.

Weekend Bulwiaków

17 i 18 września będzie można poznać Gang Bulwiaków w swej okazałości. Cały Park tętnić będzie grami i szalonymi zabawami. Rozpoznawanie zapachów, kwiecisty i sprawnościowy tor przeszkód to tylko niektóre z nich! Warto przygotować się na spotkanie z siłą Gangu Bulwiaków. Tym razem do Bulwiaczek dołączą Bulwiaki Tadek i Waldek a także Czarodziej Fider.

17 i 18 września od 10:00 do 19:00. Wejdź do Świata Baśni...

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

Rozplenica Japońska
Rozchodnik Matrona
Rudbekie obok Robanlowej Łąki


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama