Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:54
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Jaki okap będzie najlepszy do kuchni otwartej? Przegląd modeli

Praktyczny oraz estetyczny okap w otwartej przestrzeni kuchennej jest obowiązkiem. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model, tak by być zadowolonym z zakupu?
Jaki okap będzie najlepszy do kuchni otwartej? Przegląd modeli

 

Wydajność ponad wszystko

Kuchnie, które połączone są z pokojem, stają się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Takie wyjście niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim połączenie ze sobą tych dwóch pomieszczeń sprawia, że mieszkanie wydaje się bardziej scalone, tworząc jedną spójną całość. To również znaczna oszczędność miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku lokali o małych metrażach. Dzięki połączeniu mieszkanie zyskuje na przestronności. 

Takie rozwiązanie niesie za sobą także pewną znaczącą wadę. Brak ściany oddzielającej pomieszczenia sprawia, że wszelkie opary, tłuszcz i zapachy przechodzą do salonu. Sprawia to, że wszystko osiada na innych elementach w mieszkaniu. Na ratunek przychodzi właśnie okap do kuchni, który musi cechować się przede wszystkim dużą wydajnością. Świetnym wyborem będzie zastosowanie modelu smeg okapy, te charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością. 

Zastosowanie okapu zapewnia przede wszystkim ochronę dla mebli oraz ścian. Przez opary ściany i przedmioty znacznie szybciej ulegają zniszczeniu. Wynika to przede wszystkim z nadmiaru wilgoci i różnej maści zabrudzeń. Jednym słowem okapy pozwalają na bieżąco dbać o porządek i czystość. Ciągła konieczność sprzątania po gotowaniu może być dość irytująca. Okap smeg wspiera nie tylko nasze mieszkanie, ale także i zdrowie. Wykorzystanie okapu uwalnia nas od drobinek kurzu, drobnoustrojów, wirusów czy grzybów.

 

Głośność i elementy estetyczne

Otwarta kuchnia wymusza na nas wykorzystanie okapu, który będzie cechować się niską głośnością. Zbyt głośny silnik spowoduje, że wiele codziennych czynności może być nieco problematycznych. Nadmierny hałas może utrudniać rozmowę przez telefon, słuchanie muzyki czy oglądanie telewizji. Cichy okap to taki, który generuje dźwięk niższy niż 50 dB. 

Montaż okapu nie może przy tym oszpecić naszego domu. Musi więc być on spójny ze stylem panującym w pomieszczeniu, tworząc jedną spójną całość. Szeroki wybór okapów w różnych kolorach i wzorach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Reasumując, decydując się na zakup okapu do otwartej przestrzeni, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wydajność, głośność oraz aspekty estetyczne. Pamiętajmy, że kuchnia musi stanowić jedną spójną całość, a przy tym nie powinna kolidować z naszymi codziennymi czynnościami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama