Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Ruda-Huta. Bolkowanie - kolejne święto dębu Bolko [GALERIA ZDJĘĆ+ FILM]

Najpierw było bardzo aktywnie, potem wyjątkowo wesoło. Piknik przy dębie trwał do późnych godzin wieczornych.
Gm. Ruda-Huta. Bolkowanie - kolejne święto dębu Bolko [GALERIA ZDJĘĆ+ FILM]

Autor: Starostwo Powiatowe w Chełmie

Na scenie pojawiły się m.in. zespoły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie, dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury, Zespół „Bokoryna”, Zespół „Akord”, Halina Cebula oraz „Swojska Kapela”. Odbył się też pokaz zapaśniczy, przygotowany przez UKS Tajfun.

 Podczas urodzinowego pikniku odbywa się próba pobicia rekordu liczby osób, jaka wejdzie w obwód tego wiekowego drzewa. Sporo osób się wcisnęło - aż 70! Zobaczcie sami:

 

Był też konkurs "Nadbużańska Akademia Smaku". Oto zwycięzcy:

Kategoria - produkty pochodzenia zwierzęcego

I miejsce: Agnieszka Chmielewska za ser podpuszczkowy z czarnuszką

II miejsce: Małgorzata Ananiewicz za sery wędzone

III miejsce Elżbieta Szczółko za karkówkę po staropolsku

Kategoria - produkty pochodzenia roślinnego

I miejsce: Stanisława Mazurkiewicz za chleb pszenno-żytni

II miejsce: Jolanta Gugała za konfiturowe szaleństwo oraz Beata Szalewicz za jagodzianki

III miejsce Halina Droń za sernik na kruchym spodzie oraz Aleksandra Kulbicka za mrówkowca

Nagrody w imieniu starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka wręczali: przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk i wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Sukces. Nic dodać, nic ująć. He he he.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 15:44Źródło komentarza: Chełm. Murek się posypał. Miasto zgłosiło usterkę wykonawcyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A gdzie w artykule pisze, że Pan zza wschodniej granicy. Możesz nie kochać Ukraińców. Twój wybór. Ale nie oznacza to, że trzeba twierdzić o nich wszystkich źle. Naród jak każdy inny. My też nie jesteśmy aniołami. Sama czasami spojrzyj dokładniej w lusterko.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 15:21Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Oj Łukaszku, sprawa się już zważyła. Zima za nami, a z wielkich zapowiedzi zostały tylko artykuły i wspominki. Temat był modny, można było zebrać trochę plusów i poparcia, a teraz wszystko wraca do szarej codzienności… czyli nicnierobienia. 😉Data dodania komentarza: 9.03.2026, 14:19Źródło komentarza: Miasto Chełm nie przekaże schroniska MPGK. Emocje wokół placówki wciąż nie opadająAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Skąd pewność, że łoś nie miał żadnych obrażeń? To, ze oddalił się do lasu nic nie znaczy... Jak zwykle znieczulic dla zwierząt...Data dodania komentarza: 8.03.2026, 18:29Źródło komentarza: Powiat chełmski. Nocne dachowanie i zderzenie z łosiemAutor komentarza: OjjTreść komentarza: Władzom gminy zależy na wpływach do budżetu, dlatego wystawia do przetargu działkę budowlaną uzbrojoną za 1,35 zł za m kw, którą kupuje syn Wójtowej 😂.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 15:15Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama