Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:31
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Białopole. Wieści o ujęciach wody, rewitalizacji i paczkomacie

16 sierpnia miały miejsce ostatnie obrady sesji rady gminy. Dzięki sprawozdaniu wójta Henryka Maruszewskiego wiemy już, kto będzie odpowiadał za realizację dwu ważnych gminnych inwestycji.
Gm. Białopole. Wieści o ujęciach wody, rewitalizacji i paczkomacie
Autor: Gmina Białopole

Jak wspominaliśmy w ostatnim artykule na temat Białopola, gmina mierzy się obecnie z kilkoma ważnymi inwestycjami. O dwu najbardziej kosztownych mówił na ostatniej sesji rady gminy wójt Henryk Maruszewski. Chodzi mianowicie o modernizację ujęć wody w Białopolu i Raciborowicach oraz rewitalizację centrum Białopola. 

Prace związane z pierwszym zadaniem wykona firma Stal-Bud z Chełma, natomiast za rewitalizację centrum miejscowości będzie odpowiadała firma Daw-Bruk z Srebrzyszcza. W sumie wszystkie prace będą kosztowały ok. 12 mln złotych, z czego ok. 8,8 mln złotych udało się uzyskać z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

- Wszyscy wiemy, jakie mamy obecnie problemy z zaopatrzeniem w wodę. Te problemy z roku na rok są coraz poważniejsze. Remont powinien sprawić, że pobór będzie efektywniejszy przez kolejne kilkadziesiąt lat. Zostaną wymienione również wszystkie liczniki. Będzie zamontowany model, który umożliwi odczyt zdalny, co będzie ułatwieniem szczególnie w okresie zimowym. Jeśli chodzi o rewitalizację centrum Białopola, to mam nadzieję, że przyszłoroczne dożynki będą odbywały się już w nowym otoczeniu. Wykonawcy zarówno jednej, jak i drugiej inwestycji zobowiązali się, że prace zostaną ukończone w lipcu 2023 roku - relacjonował na sesji wójt Maruszewski. 

Jednostka OSP Strzelce będzie również kontynuowała modernizację budynku świetlicy. Ostatnia kontrola przeprowadzona z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wykazała, że wszystkie dotychczas zaplanowane zadania, m.in. remont dachu, przebiegły w prawidłowy sposób i obecnie strażacy starają się o pozyskanie kolejnych 140 tys. złotych. To kwota, która pozwoli na dokończenie remontu przy niewielkim zaangażowaniu środków pochodzących z budżetu gminy. Pierwszą transzę - 120 tys. udało się zdobyć z programu "Lider+" i druhowie mają nadzieję, że szczęście z pozyskiwaniu środków nie opuści ich również i teraz. 

Radny Sławomir Pawelec poruszył również nurtujący mieszkańców gminy problem montażu paczkomatu przy nowo powstałym obiekcie handlowym, należącym do sieci sklepów Stokrotka. 

- Stokrotka funkcjonuje w Białopolu już od kilku miesięcy. Wszyscy liczyli również na to, że w pobliżu obiektu powstanie paczkomat. Mieszkańcy chcą korzystać z tego typu urządzenia, kupują bowiem przez internet coraz częściej i coraz chętniej - mówił podczas obrad radny. 

Wójt Maruszewski tłumaczył, że kontaktował się z firmą odpowiedzialną za montaż już wielokrotnie. 

- Początkowo paczkomat miał funkcjonować już w czerwcu. Ostatnio obiecywano mi, że będzie zamontowany w ubiegłym tygodniu, czyli na początku sierpnia. Obecnie przybliżony termin montażu nie jest znany. Wszystkie przyłącza są gotowe, więc nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie, by paczkomat mógł służyć ludziom. Nawet kurierom łatwiej jest dostarczyć paczki do jednego miejsca, niż każdemu adresatowi osobno - tłumaczył.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Klient Inpostu 12.09.2022 14:28
Już jest Panie Janie i można korzystać wbrew Ttt.

Ttt 29.08.2022 13:37
Ten paczkomat jest tak potrzebny jak wójt i cała rada

Jan 17.08.2022 20:58
Tego paczkomatu to wyczekuje z utęsknieniem. Kiedy chcę to idę i odbieram. W Żmudzi postawili (nie wiem czy już uruchomiony) i może dlatego tutaj się przeciąga.

Walenty 12.09.2022 17:41
Paczkomat już zainstalowany i można korzystać.

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama