Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 13:47
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Łopiennik Górny. Praca o prababci przyniosła mu sukces

Pochodzący z Borowicy Nathan Smętkowski został jednym z laureatów konkursu „Być Polakiem”. Zmagania literackie i plastyczne organizowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Skierowane były do rodaków na stałe mieszkających poza granicami kraju.
Gm. Łopiennik Górny. Praca o prababci przyniosła mu sukces
Autor: Aleksandra Smętkowska

- W konkursie trzeba było opisać historię własnej rodziny. Ja napisałem o mojej prababci Krystynie Pukas. Jej życie było bardzo ciekawe, ale i trudne, zwłaszcza w czasach drugiej wojny światowej. Dlatego uznałem, że między innymi warto byłoby o tym opowiedzieć. Na co dzień mieszkam w stolicy Belgii, ale każde wakacje spędzam w Borowicy. Podoba mi się tutaj, bo jest większy dom, a także jest więcej zieleni i przestrzeni - mówi Nathan Smętkowski.

Warto dodać, że 12-latek znalazł się w gronie kilkuset osób z całego świata, których zaproszono na galę w Zamku Królewskim w Warszawie. W nagrodę otrzymał dyplom laureata i flagę Polski. Jego praca znalazła się również w publikacji z wszystkimi wyróżnionymi pracami.

Mama Nathana mieszka w Belgii od 15 lat. Po studiach wyjechał do kuzynki. Chciał popracować i podszkolić się w znajomości języka francuskiego. Obecnie Aleksandra Smętkowska prowadzi tam sklep z polskimi produktami spożywczymi. W każdą sobotę wspiera syna w nauce języka ojczystego w polskiej szkole przy Ambasadzie RP w Brukseli. To właśnie tam dowiedzieli się o konkursie „Być Polakiem”.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama