Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:46
Reklama Reklama formy Pomix

Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala

Już po raz drugi unieważniono postępowanie przetargowe na przebudowę kilku odcinków dróg powiatowych położonych na terenie gminy Białopole. Kwota zaproponowana przez wykonawcę okazała się być dla kieszeni powiatu chełmskiego zbyt obciążająca.
Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Autor: Freepik

Otwarcie ofert w sprawie prowadzonego przetargu miało miejsce 21 lipca. Okazało się, że ofertę złożyła tylko jedna firma - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Zaproponowana przez nią kwota przewyższyła jednak znacznie możliwości finansowe starostwa. Wszystkie prace wyceniono w sumie na ok. 14 mln złotych, podczas gdy samorząd był w stanie przeznaczyć tylko ok. 5 300 000 zł.

Które odcinki planowano przebudować? Pracom miał być poddany odcinek liczący ok. 2 km 900 m na trasie Raciborowice-Horeszkowice, ok. 2 km 300 m na trasie położonej w Raciborowicach-Kolonii, ok. 1 km 350 m na trasie z Busieńca do Buśna, kilometrowy odcinek w Buśnie oraz ok 2 km 200 m na trasie z Zabudnowa do Grobelek. Zamawiający, czyli powiat chełmski, unieważnił postępowanie przetargowe, ponieważ po gruntownej analizie okazało się, że jednostka nie jest w stanie przeznaczyć na roboty kwoty większej, niż ta pierwotnie zakładana. 

Planujemy ogłoszenie przetargu po raz trzeci – mówi Diana Kasjan z wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Tymczasem nie jest jeszcze pewne, kiedy przetarg zostanie ponownie ogłoszony.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama