Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:09
Reklama

Przerwali Lubuską Szosę

Tegoroczna edycja wyścigu Lubuska Szosa przejdzie do historii w cieniu tragedii. Podczas zmagań jeden z kolarzy zmarł na zawał serca. Część uczestników, w tym również troje cyklistów z Chełma, postanowiło z tego powodu przerwać jazdę.
Przerwali Lubuską Szosę

W tym roku kolarze mieli do wyboru dwa dystanse: ponad 250 km i ok. 500 km. Na pokonanie tego pierwszego zdecydowali się małżonkowie Agnieszka i Artur Domino, z kolei na dłuższy skusił się Artur Juszczak. Oba wyścigi zostały przerwane, ponieważ podczas zmagań doszło do tragedii. Jeden z zawodników dostał zawału serca i mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Część kolarzy mogła jechać dalej i walczyć o eliminację do zmagań Bałtyk – Bieszczady, ale organizatorzy dopuszczali też rezygnację. I taką właśnie decyzję podjęła trójka chełmskich cyklistów.

- Kondycyjnie byłem przygotowany, ale jednak to zdarzenie skłoniło do refleksji, a psychika również ma duże znaczenie w sporcie – mówi Artur Juszczak. - Należy jednak pochwalić organizatorów za świetne przygotowanie wyścigu malowniczymi i wymagającymi trasami. Pozostaje niedosyt, ale mam nadzieję, że uda się to nadrobić w przyszłości.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama