Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Region. Pierwsze wypłaty 300+ już na kontach. Złożysz wniosek - dostaniesz pieniądze

Od poniedziałku, 18 lipca, do rodziców trafiają już pierwsze tegoroczne wypłaty świadczenia na wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry Start”. To 300 zł na każdego ucznia szkoły. Dotychczas rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski na 83 tys. uczniów.
Region. Pierwsze wypłaty 300+ już na kontach. Złożysz wniosek - dostaniesz pieniądze

Autor: Pexels/ Gustavo Fring

- Duże pieniądze to nie są, ale na zeszyty i długopisy wystarczy. Teraz wyprawka jest bardzo droga, więc każdy grosz się przyda - mówi pani Agnieszka z Chełma, mama 7-latka.

Wnioski, które wpłyną do końca wakacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpatrzy maksymalnie do 30 września. Jeżeli rodzic nie popełnił w zgłoszeniu błędów i wszystkie dane zgadzają się z rejestrami państwowymi, to środki trafią do niego znacznie szybciej. ZUS wypłacił tylko w poniedziałek 112 tys. świadczeń 300+. We wtorek pieniądze trafią do opiekunów kolejnych 177 tys. uczniów.

Informacje o przyznaniu 300+ instytucja umieszcza na profilu klienta w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). W najbliższych dniach kolejne grupy rodziców mogą spodziewać się takiej wiadomości na swoim koncie w PUE. Dostaną powiadomienie o tym fakcie również na adres mailowy, który podali we wniosku.

– Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Jeśli we wniosku są błędy lub braki, to zakład skontaktuje się z opiekunem ucznia, by wyjaśnić sprawę. Odpowiednie wezwanie umieści na profilu klienta w PUE i powiadomi o tym rodzica SMS-em.

- Wnioski o „Dobry Start 300+” można składać od 1 lipca do końca listopada. Są tylko elektroniczne. Można je przesłać jednym z trzech kanałów – przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość internetową lub portal Empatia – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każdego ucznia w wieku do 20 lat. Jeśli uczeń ma orzeczoną niepełnosprawność, to 300+ może otrzymywać do 24 roku życia. Szacuje się, że z programu skorzysta w tym sezonie ponad 4,4 mln dzieci.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama