Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 06:35
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Pomagamy sąsiadom z Ukrainy

Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie prowadzi nabór uchodźców wojennych z Ukrainy do projektu nauki języka polskiego. Inicjatywa skierowana jest do osób dorosłych, które uciekały przed wojną na Ukrainie i wjechały do naszego kraju po 24 lutego tego roku.
Pomagamy sąsiadom z Ukrainy

Kto może skorzystać

– Podkreślam, że proponowane przez nas szkolenia są całkowicie bezpłatne – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Z projektu skorzystają Ukraińcy, którzy wyjechali z kraju po 24 lutego i nadal przebywają na obszarze województwa lubelskiego. Pomóżcie swoim nowym sąsiadom w skorzystaniu z tej oferty.

Szkolenia są realizowane w formach stacjonarnej oraz zdalnej. Dzięki finansowemu wsparciu Funduszy Europejskich uczestnicy otrzymają podręczniki oraz będą mogli przystąpić do egzaminu. Organizatorzy przewidują, że z tej propozycji skorzysta nawet 1800 osób.

Korzystajcie ze strony internetowej

Rekrutację uczestników urząd prowadzi za pośrednictwem strony internetowej: www.lubelskie.pl/lubelskie-pomaga-ukrainie-nauka-jezyka-polskiego. Na tej stronie znajdują się niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy. Wszystkie dokumenty dostępne są także po ukraińsku. (Zachęcamy do skorzystania z zamieszczonego poniżej kodu QR).

Gotowe zgłoszenie można przesłać drogą elektroniczną, przynieść do urzędu lub wysłać pocztą z dopiskiem: „dokumenty rekrutacyjne do projektu Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego”.

Trudna sytuacja

Osoby, które przybyły do naszego kraju dobrowolnie i planowo, mogły jeszcze przed przyjazdem uczyć się języka polskiego. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja mieszkańców Ukrainy, którzy od dnia 24 lutego 2022 r. pakowali najpotrzebniejsze rzeczy i schronili się w Polsce przed wojną w swoim kraju. Wielu z nich dopiero po przekroczeniu granicy po raz pierwszy zetknęło się z naszym językiem.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama