Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:58
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Chełm. Modernizują przestarzałą stację energetyczną.

W Horodyszczu modernizowana jest stara stacja 220/110 kv. To dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców. Dzięki temu ma być mniej awarii energetycznych, przerw w dostawie prądu, co jest bardzo istotne także dla lokalnych przedsiębiorców.
Gm. Chełm. Modernizują przestarzałą stację energetyczną.
zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Stacja ta powstała w latach 1979-1980, w związku z czym jej dopasowanie do obecnych standardów technicznych okazuje się niezbędne. Inwestycja jest bezpośrednio powiązana z rozbudową stacji 400/110 kV Lublin Systemowa oraz budową linii 400 kV Chełm – Lublin Systemowa.

Inwestycje te mają znaczenie ponadlokalne i stanowią ważny element planowanego rozwoju sieci przesyłowej w południowo-wschodniej części Polski. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, rozbudowa Krajowego Systemu Elektroenergetycznego jest niezbędna, aby zapewnić utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Prace modernizacyjne na stacji Chełm wykonywane są przez wyłonione w przetargu publicznym konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe S.A. i Mota-Engil, Engenharia e Construção, S.A.

- W ramach modernizacji stacji, na jej terenie pojawią się nowe urządzenia służące do transformacji i przesyłu energii elektrycznej. Dzięki temu praca samej stacji będzie bardziej stabilna i bezpieczna, co w praktyce istotnie obniży ryzyko wystąpienia awarii energetycznych i ma bezpośredni wpływ na dostawy energii elektrycznej do domów mieszkalnych w okolicy. Jest też warunkiem rozbudowy lokalnej sieci dystrybucji energii elektrycznej - informuje Liliana Sidorczuk z PSE Centralnej Jednostki Inwestycyjnej. 

Dla inwestorów oraz przedsiębiorców działających w Chełmie szeroko pojęte bezpieczeństwo energetyczne to istotne kryterium przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji nowych zakładów produkcyjnych lub rozbudowywaniu istniejących. 

- Nowoczesna infrastruktura elektroenergetyczna znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń związanych z przerwami w dostarczaniu prądu, co z kolei oznacza możliwość prowadzenia nieprzerwanej i bezpiecznej produkcji. Zabezpieczenie dostaw prądu ma też bezpośrednie przełożenie na rozwój przedsiębiorczości na poziomie regionalnym i lokalnym, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy - dodaje Sidorczuk

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A. zapewniają, że wszelkie prace odbywają się z uwzględnieniem bezpieczeństwa mieszkańców oraz z dbałością o środowisko naturalne. Prace budowlane zostały poprzedzone szeregiem badań i uzyskaniem odpowiednich pozwoleń, a także zostały skonsultowane z lokalnymi włodarzami i mieszkańcami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama