Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:43
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Leśniowice. Tradycyjne żniwowanie w Horodysku.

Władze gminy oraz dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach zapraszają na kolejną letnią imprezę. Tym razem będzie okazja do tego, by uczestniczyć w tradycyjnym żniwowaniu. Wspólne świętowanie zaplanowano na 17 lipca w Horodysku.
Gm. Leśniowice. Tradycyjne żniwowanie w Horodysku.
Autor: UG Leśnowice

Żniwa były i są uznawane za ważne coroczne wydarzenie z życia wsi. To czynność gospodarska, która kojarzy się z dobrobytem i okazją do świętowania. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Horodysku wcielą się w rolę swoich przodków i będą zbierali plony w ludowych, lnianych strojach i przy pomocy tradycyjnych narzędzi. 

Uczestnicy żniwowania będą mieli okazję nauczyć się, jak należy podbierać zboże, robić powrósła i wiązać snopki. Po pracy przewidziany jest tradycyjny posiłek w polu przy towarzyszeniu przyśpiewek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama