Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:04
Reklama

Dorohusk. Przemytnik na crossie przewoził kontrabandę

Dwie osoby zatrzymane tuż po przemycie kontrabandy z Ukrainy do Polski. Zabezpieczono 2250 paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 33 tys. zł. To efekty ostatniej akcji funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku.
Dorohusk. Przemytnik na crossie przewoził kontrabandę
Autor: NOSG w Chełmie

Przemyt pogranicznicy znaleźli w poniedziałek (4 lipca) na terenie jednej z posesji w gminie Dorohusk. Jak ustalili, towar ten został nielegalnie przerzucony przez Bug. Zatrzymano dwie osoby, które były związane z tym nielegalnym procederem. To obywatele Polski, mieszkańcy gminy Dorohusk. Jeden z nich wpadł podczas transportu papierosów motocyklem typu cross.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli 2250 paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 33 tys. zł.

- Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt papierosów przez granicę państwową, za co grozi im teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności. W samej sprawie prowadzone są w dalszym ciągu czynności mające ustalić pozostałych sprawców przemytu – mówi  kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.


Od początku roku funkcjonariusze z NOSG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 10 mln zł.

Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama