Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:50
Reklama

Dorohusk. Ponad 25-kilometrowa kolejka do granicy. Kierowcy kombinują, policjanci pilnują

55 godzin – tyle oczekują na odprawę ciężarówki, by przekroczyć granicę polsko-ukraińską na przejściu granicznym w Dorohusku. W kolejce stoi ponad 1000 samochodów. Rolnicy skarżą się, że kierowcy, próbują ją ominąć i jeżdżą po gminnych drogach, blokując przejazd.
Dorohusk. Ponad 25-kilometrowa kolejka do granicy.  Kierowcy kombinują, policjanci pilnują
Autor: KMP Lublin

Policjanci ostrzegają, że za takie zachowanie na drodze kierowców ciężarówek czekają słone kary. 

- Stanowczo reagujemy w rejonach przygranicznych na nieprzestrzeganie ograniczeń i zakazów przez kierujących samochodami ciężarowymi. Próby ominięcia kolejki drogami lokalnymi może doprowadzić do uszkodzenia nawierzchni – informuje komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Policjanci zapewniają, że na bieżąco interweniują w sprawie prób omijania kolejki prowadzącej na wschodnią granicę przez kierujących ciągnikami siodłowymi. 

- Takie nieodpowiedzialne zachowania kierujących mają często daleko idące skutki dla mieszkańców. Masa ciągników siodłowych może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni dróg lokalnych. Rolnicy mogą mieć problem z wyminięciem ciężarówek, gdy użytkują sprzęt rolniczy. Mieszkańcy narażeni są na hałas i inne niedogodności – dodaje rzecznik.

Policjanci ruchu drogowego stale monitorują sytuację w rejonie przygranicznym, dbając o bezpieczeństwo. Kierujący którzy nie przestrzegają przepisów prawa, muszę liczyć się z konsekwencjami. Mandaty nieuniknione.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama