Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:12
Reklama

"Zbroje, woje i podboje". Historyczna niedziela nad zalewem Żółtańce

W trakcie historycznej niedzieli, 3 lipca, nad zalewem Żółtańce odbędzie się impreza pod nazwą "Zbroje, woje i podboje". Wydarzenie przedstawi trzy epoki Ziemi Chełmskiej na przykładach rekonstrukcji historycznych, turniejów rycerskich, pokazów strojów i zabaw.
"Zbroje, woje i podboje". Historyczna niedziela nad zalewem Żółtańce
Autor: materiał prasowy

Organizatorami wydarzenia są: gmina Chełm, Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm, a także Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej.

- Chcemy przekazać skrót historii, która toczyła się na naszych ziemiach, począwszy od Bolesława Chrobrego do czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wojowie z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej zaprezentują różne pokazy, stroje, uzbrojenie. Przygotowane będą między innymi warsztaty: tkacki, szewski i kowalski - mówi Irena Wawerska, dyrektor Centrum Biliotek i Kultury Gminy Chełm.

Organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Jar. Będą stoiska gastronomiczne, a także gry i zabawy dla dzieci i dorosłych 

Więcej o wydarzeniu Irena Wawerska oraz Ryszard Mielniczuk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Chełm opowiedzieli w audycji Samorządowe 5 Minut na antenie Radia Bon Ton: 

Początek historycznej niedzieli nad zalewem o godz. 14.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama