Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:02
Reklama

Gm. Wierzbica. XXIII Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski

„Wszyscy święci” to motyw przewodni dwudziestej trzeciej edycji pleneru malarsko-rzeźbiarskiego w Wierzbicy. Od 4 do 9 lipca gmina Wierzbica będzie gościć ponad dwudziestu artystów z Polski i z Ukrainy.
Gm. Wierzbica. XXIII Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski

Malarze i rzeźbiarze będą tworzyć na terenie Integracyjnego Centrum Kulturalno- Rekreacyjnego w m. Wierzbica - Osiedle oraz w Szkole Podstawowej w Wierzbicy. Prace zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu i podsumowaniu pleneru 9 lipca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy. O godz. 13 odbędzie się wystawa prac plenerowych oraz prac artystów uczestniczących w tym wydarzeniu. Wstęp jest wolny. 

Wydarzenie, jakim jest plener, zostało na stałe wpisane w gminny kalendarz imprez kulturalnych Wierzbicy. Organizowany corocznie od 2000 roku skupia artystów z całej Polski i z zagranicy. Tematem prac były m.in.: miejscowa architektura, przyroda, obiekty sakralne, wizerunki świętych, portrety znanych ludzi i scenki obyczajowe. Powstałe w trakcie plenerów rzeźby monumentalne o charakterze świeckim i sakralnym zdobią teren gminy, w tym miejsca publiczne, place, ośrodki kultury, przykościelne tereny i cmentarze grzebalne, zaś prace malarskie prezentowane są w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wierzbica. 

Na tegoroczny plener zapraszają mieszkańców województwa lubelskiego organizatorzy imprezy: starosta powiatu chełmskiego, wójt gminy Wierzbica, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy i Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Wierzbicy. 

Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Patronat medialny nad imprezą objęli: Super Tydzień Chełmski, Radio Bon Ton i Chełm Nasze Miasto. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama