Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:51
Reklama

Gm. Białopole. Festyn pełen atrakcji i sportowej rywalizacji [ZDJĘCIA]

Na stadionie sportowym w Białopolu odbył się festyn rodzinny, który obfitował w liczne atrakcje skierowane do osób w każdym wieku.
Gm. Białopole. Festyn pełen atrakcji i sportowej rywalizacji [ZDJĘCIA]
Autor: UG Białopole

Festyn otworzył wójt Henryk Maruszewski, który wszystkim zebranym życzył udanej zabawy i wielu wrażeń. Następnie rozpoczął się turniej piłki nożnej dla dzieci. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą turnieju została drużyna Legii. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Real Madryt, GKS Dziewczyny, Bayern Monachium, FC Barcelona.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły do ostatniej chwili uczestnikom kolejnego meczu. Po zaciętej walce drużyna dzieci uległa  drużynie rodziców 2:3, jednak najważniejszym celem spotkania była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Następnie na  murawę boiska wyszła duża  grupa osób, ubrana na biało, która zatańczyła popularny na całym świecie taniec Jerusalema Challenge. Kolejną atrakcją podczas festynu był mecz towarzyski pomiędzy drużyną Oldboy Unia Białopole a Traper Lubaczów. Zawodników na płytę boiska wyprowadziły najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, natomiast podczas przerw w meczach kibiców swoimi popisami zachwyciły młode cheerleaderki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. 

Spotkanie między drużynami Oldboy Unia Białopole a Traper Lubaczów wywołało spore zainteresowanie. Wynik meczu zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Drużyny biorące udział w Turniejach podczas Festynu Rodzinnego  otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Ponadto imprezę uatrakcyjnił przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej w Białopolu. Strażacy zapewnili dzieciom wspaniałą zabawę i pokazali  samochód pożarniczy oraz sprzęt będący na wyposażeniu tego pojazdu. Dzieci mogły zasiąść w pojeździe oraz  spróbować swoich sił w podawaniu wody 
z prądownicy. Każde dziecko otrzymało drobne upominki od strażaków.

Również Państwowa Straż Pożarna z Chełma zaprezentowała samochód specjalny z drabiną mechaniczną. Wszyscy chętni mogli w koszu wjeżdżać do góry i podziwiać panoramę Białopola i boiska z dużej wysokości. 

Również dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych oraz różnych gier i zabaw, wielką frajdą dla najmłodszych było malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i skręcanie zwierzaków z baloników. Wszyscy chętni uczestnicy festynu zostali poczęstowani smaczną grochówką.

Organizatorami festynu rodzinnego byli: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w  Białopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama