Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:44
Reklama

Gm. Dorohusk. Relacja z Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA]

Doskonale podczas sobótkowej nocy bawili się mieszkańcy gminy Dorohusk. Po raz kolejny swoje gościnne podwoje otworzył park podworski w Świerżach, a wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej włączyli się aktywnie w przygotowanie imprezy.
Gm. Dorohusk. Relacja z Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA]
Autor: źródło: Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej

Wydarzenie rozpoczęło się 25 czerwca stosunkowo wcześnie, ponieważ pierwsi goście mogli przybyć na miejsce już o 16:30.

Cały wieczór był bardzo intensywny, a jego przebieg uświetniły swoimi występami liczne zespoły i grupy artystyczne. Wystąpiły m.in. dzieci ze szkoły podstawowej w Świerżach, grupy taneczne:Nocne Koty oraz Na Granicy Stylu, grupa kabaretowa "Pod Cytrynką", zespoły ludowe Teosinki, Pogodna Jesień, Sąsiedzi, Ale Babki z Kapelą Męską, CudaWianki, Cykady, Blues Man oraz specjalny gość wieczoru - YAROO.  

Wszyscy uczestnicy mieli okazję, by wziąć udział w licznych konkursach. Dużą popularnością cieszył się ten na najpiękniejszy sobótkowy wianek, a także wiedzy o Świerżach (przygotowany przez stowarzyszenie) oraz związany z tradycyjnym poszukiwaniem kwiatu paproci. Zgromadzeni przeszli w paradnym korowodzie świętojańskim, skosztowali lokalnych specjałów oraz zapoznali się z dziełami lokalnych twórców ludowych. Najmłodsi mogli rozkoszować się słodyczą waty cukrowej, poskakać na tzw. dmuchańcach oraz bawić rozmaitymi, przygotowanymi z okazji święta zabawkami. 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama