Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 22:51
Reklama

Region. Sport i drużynowa współpraca - 5. edycja Drużyny Energii podsumowany

Z końcem roku szkolnego podsumowano tegoroczną 5. już edycję Drużyny Energii, w której wzięły udział dwie szkoły z naszego regionu: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa w Żmudzi.
Region. Sport i drużynowa współpraca - 5. edycja Drużyny Energii podsumowany
Autor: Drużyna Energii

Nasze drużyny rywalizowały  w etapie, który poprzedził wielki finał. Wzięło w nim udział 14 placówek z województwa lubelskiego.

- Nasi uczniowie wykonali zadania sportowe zaplanowane w ramach projektu pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Moniki Wawryniuk. Przygotowali także i nagrali film prezentujący zajęcia sportowe realizowane w szkole. Szkoła otrzymała w nagrodę 20 kompletów strojów sportowych. Udział w projekcie pozwolił uczniom na podjęcie zdrowej rywalizacji oraz integrację zespołów sportowych - mówi wicedyrektor SP nr 1 w Chełmie Magdalena Nowakowska.

Podobnie rywalizację ocenia dyrektor szkoły podstawowej w Żmudzi Halina Steczuk:

- Zostaliśmy zakwalifikowani do drugiego etapu. Uczniowie  wykonywali  ćwiczenia sprawdzające koordynację ruchową, wydolność fizyczną organizmu oraz zaangażowanie i sportowy wysiłek. W projekcie wzięło udział 54 proc. uczniów. Uczestnictwo w projekcie ,,Drużyna Energii'' miała na celu poprawę zdrowia i kondycji fizycznej uczniów. Szkolnym koordynatorem projektu była Elżbieta Mróz. Wygraliśmy zestawy strojów sportowych. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama