Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:06
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Pow. włodawski. Pijany kierowca uszkodził wóz strażacki. Mógł być też czymś pobudzony

Wiemy już, że to 28-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego narozrabiał na drodze w Orchówku. Podczas wyprzedzania wozu strażackiego uszkodził jego bok i pojechał dalej. Na sygnały do zatrzymania nie reagował, a po zatrzymaniu twierdził, że to wóz strażacki zajechał mu drogę. Badania wykazały jednak w jego organizmie był nie tylko alkohol, ale też inne zabronione substancje.
Pow. włodawski. Pijany kierowca uszkodził wóz strażacki. Mógł być też czymś pobudzony
Autor: KPP we Włodawie

W sobotę w Orchówku kierujący fordem około godziny 14 podczas wyprzedzania wozu strażackiego uderzył w jego lewy bok i pojechał dalej.

- Aż do Okuninki trwał strażacki pościg za sprawcą. Na sygnały do zatrzymania kierujący nie reagował. Zatrzymał go dopiero korek w rejonie miasteczka w Okunince. Strażacy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a na miejsce wezwali policjantów – mówi podinspektor Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. 

Funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu i poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

- Na dodatek w czasie czynności był pobudzony, agresywny, a jego wygląd wskazywał, że może się znajdować pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Badanie testerem dało wynik pozytywny, w związku z czym mężczyznę zatrzymano i pobrano krew do dalszych badań – dodaje Szymańska.

Dzisiaj mężczyzna ma usłyszeć zarzuty. Policjantom tłumaczył się, że nie pił wcześniej alkoholu, a podczas manewru wyprzedzania to wóz strażacki wyjechał mu na środek jezdni i dlatego doszło do zdarzenia. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama