Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:12
Reklama

Sportowo i rodzinnie. Piłkarskie święto w Fajsławicach

Mecze piłkarskie dzieci, turniej piłki nożnej oldbojów licytacje i loteria fantowa – to główne wydarzenia III Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, który odbył się na boisku sportowym w Fajsławicach.
Sportowo i rodzinnie. Piłkarskie święto w Fajsławicach

Niewątpliwie najważniejszym wymiarem tej imprezy był jej charytatywny aspekt. Dar serca Fajsławiczan dla rodziny Damiana Surmy, który zmarł nagle zostawiwszy żonę i dwóch synów. 

Damian był pierwszy do niesienia pomocy innym, angażował się w akcje społeczne i charytatywne, lubił służyć ludziom. Podczas Turnieju mogliśmy się odwdzięczyć choć trochę za Jego dobroć, którą dzielił się z innymi. Dzięki tej szczytnej akcji udało się zebrać kwotę 24 600zł, która będzie wsparciem dla Kasi, Julka i Antka - mówi Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice. - Miłym akcentem sportowym oprócz meczów najmłodszych i najstarszych piłkarzy, było otwarcie „małego Orlika”. To boisko ze sztuczną nawierzchnią zostało wybudowane całkowicie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 361 000 zł. 

Puchar Wójta Gminy Fajsławice wywalczyła drużyna Solidarność PZL Świdnik drugie miejsce zdobyła Gmina Chełm natomiast trzecie miejsce na podium zajęli oldboje z MKS Ryki. Kolejne miejsca przypadły: Gardenmet Krasnystaw, Ruch Izbica, Znicz Siennica, MKS Siedliska i Frassati Fajsławice. 

Rodzina Damiana obdarowana została pamiątkową statuetką, przekazaną od Stowarzyszenia Manufaktura Futbolu, a także upominkami od Prezesa LZPN. Wydarzenie nie miałoby tak szczególnej oprawy gdyby nie obecność i bezinteresowna pomoc Tomasza Madei, który poprowadził licytację i zachęcał zebranych do przekazywania funduszy. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach, który wraz z pracownikami wspierał organizacyjnie całe wydarzenie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama