Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 00:59
Reklama

Chełm: Cały czas trwa akcja protestacyjna pracowników MOPR

Pracownicy MOPR w Chełmie nadal prowadzą akcję protestacyjną. Walczą o podwyżkę wynagrodzeń na poziomie 1500 zł. Na razie strajk nie przyniósł oczekiwanych skutków.
Chełm: Cały czas trwa akcja protestacyjna pracowników MOPR

Jak przekazała nam Monika Jezierska, szefowa związku zawodowego, pracownicy MOPR walczą o godziwe wynagrodzenia. Aż 75 proc. całej załogi otrzymuje najniższą krajową niezależnie od funkcji, jaką pełnią. Prowadzone z miastem rozmowy na razie nie przynoszą skutku. 

- Nie mamy jak na razie nowych propozycji ze strony przeciwnej. Stanęło na kwocie 200 - 250 zł. W tej chwili jesteśmy przed etapem referendum strajkowego - mówi Monika Jezierska, przewodnicząca związku zawodowego MOPR. 

Przypomnijmy, że związek zawodowy wystosował zapytania do urzędu miasta. Pracownicy MOPR chcieli się dowiedzieć m.in. tego, czy planowane są w tym roku podwyżki oraz jaka jest przewidziana pula na nagrody, premie czy dodatki.

- Uzyskaliśmy odpowiedź, że ani na podwyżki, ani na nagrody pieniędzy zaplanowanych w budżecie nie ma - informuje szefowa związkowców z MOPR.

Do protestu przystąpili wszyscy pracujący w miejskim ośrodku, nie tylko ci zrzeszeni w związku zawodowym. Na znak swojego niezadowolenia oflagowali siedzibę, noszą specjalne przypinki, a na poniedziałek postanowili przyjść do pracy w ubraniach w kolorach czerwonym i czarnym. Nie odpuszczają i chcą do końca walczyć o godziwe wynagrodzenia. 

Na razie jednak nie jest znany termin kolejnego spotkania mediacyjnego.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama