Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:26
Reklama

Świerże. Dbają czy nie dbają? Czy cmentarne odpady są usuwane regularnie?

- Na obu cmentarzach w Świerżach piętrzą się góry śmieci - taki sygnał otrzymaliśmy od jednej z naszych Czytelniczek. Choć w miejscowości ma okazję być tylko dwa razy w roku, twierdzi, że pozostałości po zniczach i wiankach nie są usuwane od lat.
Świerże. Dbają czy nie dbają? Czy cmentarne odpady są usuwane regularnie?
Autor: źródło: Pixabay

Oba cmentarze, zarówno stary, jak i tzw. nowy znajdują się obecnie pod opieką parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świerżach. Postanowiliśmy zapytać gospodarza tego miejsca, ks. Henryka Suchodolskiego o to, jak często nieczystości są wywożone i czy istotnie można mówić o jakichkolwiek zaniedbaniach. 

- Część tych odpadów to odpady organiczne, więc ulegają naturalnemu rozkładowi na kompost, który staramy się później zagospodarować. Reszta wywożona jest w miarę regularnie przez Gminny Zakład Obsługi w Okopach. Koszty wywozu ponosi oczywiście parafia. Nie wiem, czy mógłbym dodać coś jeszcze - mówi ks. Suchodolski. 

- Nie zauważyłam, aby te śmieci były wywożone nieregularnie. Oczywiście użytkownicy nekropolii zawsze generują mnóstwo różnego rodzaju odpadów, ale nie spotkałam się z tym ani nie słyszałam, aby ktoś uskarżał się z tego powodu na parafię - podzieliła się swoją opinią jedna z mieszkanek Świerż. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama