Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

I LO sportem stoi. Tenisistki z Jagiełły szóste w Polsce

Kinga Tymicka i Julia Kowalska, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiej Licealiady w tenisie stołowym, która odbyła się w Limanowej. Udały się tam pod opieką Marty Grzywny i po zaciętej rywalizacji zakończyły zmagania na mocnej, szóstej lokacie.
I LO sportem stoi. Tenisistki z Jagiełły szóste w Polsce

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, więc nie brakowało zaciętych pojedynków, a także spektakularnych akcji i obron. Julia Kowalska i Kinga Tymicka, które są także zawodnikami UKS Żaczka Fajsławice, trafiły do silnej grupy. Przegrały rywalizację z równolatkami z Tarnowskich Gór i Zielonej Góry, ale zwyciężyły z Kielczankami. W fazie pucharowej zdecydowanie wygrały z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego, ale uległy wcześniej pokonanym dziewczętom z Kielc w walce o piąte miejsce, kończąc tym samym turniej o oczko niżej. Wyjazd dziewcząt na ogólnopolskie zawody możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krasnostawskiego, UKS Żaczka, sponsorom oraz radzie rodziców.

Równolegle do Licealiady w Ostródzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, gdzie UKS Żaczka reprezentowała Wiktoria Salecka. Odniosła tam dwa zwycięstwa i dwie porażki, zajmując miejsce w przedziale 13-16.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama