Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:18
Reklama

"Bitwa Regionów" trwa. Najbliższe wydarzenie już w ten weekend!

VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich "Bitwa Regionów" rozpoczęty. Będzie przebiegał w trzech etapach. Zgłosiły się do niego aż 42 koła z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.
"Bitwa Regionów" trwa. Najbliższe wydarzenie już w ten weekend!
Autor: bitwaregionow.pl

Pomysł zrodził się z zamiłowania do polskiej, regionalnej kuchni oraz folkloru. Konkurs ma na celu promocję polskiej żywności i szerzenie konsumenckiego patriotyzmu.

Już 25 czerwca będzie można w naszym regionie zaznajomić się z polską regionalną kulturą czy rodzimym folklorem. W Korolówce Osada (pow. włodawski) odbędzie się "Piknik z Produktem polskim".  W powiecie krasnostawskim i chełmskim również będą one miały miejsce. 24 lipca w Rudniku i 7 sierpnia w Horodysku. 

Z powiatu chełmskiego do konkursu zgłosiło się 10 kół: Koło Gospodyń Wiejskich Na dolince w Kumowie Majorackim, KGW w Gołębiu Gołębianki, KGW "Leśniczanki" w Politówce, KGW w Chylinie Aneta Winiarska, KGW w Horodysku, KGW w Majdanie Leśniowskim, KGW w Pliskowie, KGW Wereszcze Małe, Kreatywni i aktywni Kumów Plebański, KGW "Wólenianki" w Wólce Kańskiej.

Z powiatu krasnostawskiego dotarły 23 zgłoszenia: Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, KGW Chłaniów, KGW Malinowy Poperczyn w Poperczynie, KGW w Łopiennik Dolny Kolonia, KGW w Piaskach Szlacheckich, KGW z Żółkiewki Hetmanki, KGW w Ksawerówce "Razem lepiej, Górzanie z Przedmieścia Góry, KGW SAMI SWOI w Zastawiu Kolonii i Łanach, KGW Swojaki w Tarzymiechach Trzecich, KGW w Brzezinach, KGW w Bzowcu, KGW w Dobryniowie Dobryniów nad Wieprzem, KGW w Jaślikowie, KGW w Małochwieju Dużym, KGW w Marysinie "Kreatywne Marysieńki", KGW w Rudniku, KGW w Zażółkwi, KGW Źródła Werbki w Wierzbicy, Stowarzyszenie Mieszkańców Przedmieścia Zastawie, Stowarzyszenie SAMI SWOI w Rudniku, KGW "Bończanki" w Bończy i KGW "Wszyscy Razem" w Równiankach.

Powiat włodawski przesłał 9 zgłoszeń: KGW we Włodawie "Zosie Samosie", KGW Bubnowskie Baby, KGW Hańsk Kolonia, KGW Siedliszcze nad Bugiem, KGW Swańki z Wyryk, KGW w Holi, KGW w Susznie, KGW w Szumince, KGW Gospodarne Dominiczanki Dominiczyn.

Tegoroczny konkurs ma się odbywać w trzech etapach. Łącznie będzie 257 wydarzeń: 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i finał ogólnopolski. Koła gospodyń wiejskich będą prezentować swoje, wcześniej zgłoszone, potrawy regionalne. Jurorzy ocenią je według kryteriów, które wskazane są w regulaminie. 

Etap I - KGW, które przesłały prawidłowo zgłoszenie online wystąpią w powiatowych Piknikach z Produktem polskim

Etap II - 10 KGW z największą liczbą punktów w danym województwie zaproszonych będzie do wojewódzkich półfinałów

Etap III - 16 KGW (po jednym z województwa - te, które zdobędą 1. miejsce w II etapie) wezmą udział w ogólnopolskim finale.

W tym roku w 16 oddziałach terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zarejestrowanych zostało ponad 3 tys. zgłoszeń KGW.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama