Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

47 Zamojskie Lato Teatralne już niedługo! Będzie wiele atrakcji!

Lubisz teatr? To coś dla Ciebie! Od 25 czerwca do 10 lipca trwać będzie 47 Zamojskie Lato Teatralne. Odbędzie się na terenie Zespołu Staromiejskiego i na scenie Zamojskiego Domu Kultury.
47 Zamojskie Lato Teatralne już niedługo! Będzie wiele atrakcji!

Zamojskie Lato Teatralne jest najstarszym w Polsce plenerowym teatralnym festiwalem. Jan Machulski w 1976 roku razem z Teatrem Ochoty wystawił na Rynku Wielkim w Zamościu "Romea i Julię". Kolejne dekady pozwoliły na prezentację prawie wszystkich polskich teatrów zawodowych i wiele zagranicznych, m.in. z Ukrainy, Litwy, Włoch, Słowacji, Czech, Rosji. Od 1985 r. to publiczność decyduje, kto otrzyma Buławę Hetmańską. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Andrzeja Wnuka, Prezydenta Miasta Zamość, Beaty Ścibakówny oraz Jana Englerta.

47 edycja festiwalu ma w swoim programie 10 spektakli. Wystąpią takie teatry jak: Kijowski Teatr Uliczny Highlights, lwowski Teatr Vuala, Teatr Biuro Podróży w Poznaniu, Teatr Itakzagramy  Fundacja "Szafa Kultury" w Warszawie, Teatr Ludowy w Krakowie, Och - Teatr w Warszawie i Beta Art, Grupa Idea Mia,  Teatr Pijana Sypialnia w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Klaipėda Castle Theatre (Litwa).

 Dokładny program festiwalu poniżej.

 

Karnety na spektakle: „Wstyd", „Oszuści", „Kongo", „EkoOpera", „Bóg mordu" dostępne są od 25 maja w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury w godz. 7.30 - 15.15. Koszt to 160 zł. Bilety dostępne są również w Zamojskim Domu Kultury, ale można je też nabyć godzinę przed spektaklem. Są też dostępne na stronie Zamojskiego Lata Teatralnego w zakładce "bilety".

26 czerwca w Patio Hotelu Zamojskiego odbędzie się też wykład Barbary Michalczyk zatytułowany: „Zanim nastało Zamojskie Lato Teatralne - o gościnnych występach w Zamościu w dwudziestoleciu międzywojennym".

Serdecznie zapraszamy!

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama