Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:30
Reklama

Brakuje opału? Wylicytuj sobie pień!

Gmina Dorohusk ogłosiła przetarg na sprzedaż drzew, które rosły wzdłuż gminnych dróg i zostały wycięte. Okazałe pnie można nabyć po przedstawieniu najkorzystniejszej ceny, ale może okazać się, że i tak kupimy drzewo taniej, niż w jakimkolwiek punkcie dystrybucyjnym.
Brakuje opału? Wylicytuj sobie pień!
Autor: źródło: Pixabay

Nad Polską krąży widmo niedoborów opału na najbliższą zimę. Niektóre samorządy i instytucje wychodzą na przeciw tym niepokojom i organizują akcje takie, jak ta w Dorohusku. Drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu użytkowników gminnych dróg i zostały ostatnio wycięte, można nabyć podczas licytacji, która będzie miała miejsce dzisiaj o godzinie 12 w Urzędzie Gminy Dorohusk. 

Do nabycia są: lipa, jesion, topola, wierzba oraz świerk. Ceny wywoławcze wahają się od 30 do nawet 120 zł za metr przestrzenny (w zależności od gatunku). Można wylicytować drewno w ilości od ok 1 m przestrzennego do prawie 5 metrów. Oferowane drewno znajduje się w trzech lokalizacjach: w Ostrowie, Barbarówce oraz Okopach-Kolonii. Urzędnicy zaznaczają, że drewno jest nieokrzesane i nieobrobione - należy uprzednio przygotować je do transportu. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama