Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:31
Reklama

Gm. Żmudź. Kto najlepszy w XXV Powiatowych Biegach Niepodległości? [ZDJĘCIA]

XXV Powiatowe Biegi Niepodległości im. ks. kan. Stanisława Wawrzyszuka odbyły się nad Zalewem Dębowy Las w gminie Żmudź. Wzięli w nich udział uczniowie szkół z gmin Żmudź, Białopole oraz z Chełma.
Gm. Żmudź. Kto najlepszy w XXV Powiatowych Biegach Niepodległości? [ZDJĘCIA]
Autor: Starostwo Powiatowe w Chełmie
- Uczciliśmy pamięć zasłużonego dla gminy Żmudź i naszego powiatu ks. kanonika Stanisława Wawrzyszuka. Przy okazji promujemy bieganie jako najbardziej dostępną formę ruchu i rekreacji. Pozwolę sobie zauważyć, że ksiądz Wawrzyszuk był mieszkańcem sąsiadującej z moją wsi i znam rodzinę, która mieszka w jego domu. Jest on bardzo popularny do dziś, a wspomnienia o nim są wciąż żywe. To bardzo ważne, by nawyk uprawiania sportu wpajać dzieciom i młodzieży. Cieszę się, że mogliśmy nagrodzić najbardziej utalentowanych biegaczy najmłodszego pokolenia. Wszystkim gratuluję – mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.
W kategorii dziewcząt z klas IV pierwsze miejsce zajęła Antonina Kamińska, a druga dobiegła do mety Aleksandra Kowalczuk. Obie są z PSP w Białopolu. Trzecie miejsce zajęła Olga Domińczuk ze SP w Żmudzi.
 
Wśród chłopców z klas IV najszybszy był Arkadiusz Kijańczuk. Drugie miejsce zajął Wojciech Gałczyński, a trzecie – Szymon Gawrzak. Wszyscy są z PSP w Białopolu.
 
W kategorii dziewcząt z klas V-VI pierwsza na mecie była zawodniczka ze SP w Żmudzi Lena Tates Steczuk, druga – Sylwia Tatys z tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajęła Julia Domańska. W tej kategorii wiekowej wśród chłopców najszybszy okazał się Krzysztof Kos, a za nim na mecie był Kuba Lipiak. Obaj są ze SP w Żmudzi. Trzecie miejsce zajął Dominik Tarnowski z PSP w Białopolu.
 
W grupie dziewcząt klas VII-VIII na podium stanęły: pierwsze miejsce – Julia Gęba z SP nr 2 w Chełmie, drugie – Emilka Kulik z PSP Białopole i trzecie – Edyta Prus ze SP w Żmudzi.
Wśród najstarszych chłopców najlepszym biegaczem okazał się Dawid Chmielewski z PSP Białopole. Drugi był Michał Radziewicz ze SP w Żmudzi, a trzeci – Jakub Kowalczuk z PSP Białopole.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Wójt gminy Żmudź, Szkoła Podstawowa w Żmudzi.
 
Mówi wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski:
 
kwiatkowski-biegi.mp3
 
Czytaj też:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama