Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:49
Reklama

Gm. Żmudź: Dał schronienie i został okradziony

Mieszkaniec gminy stracił 4000 złotych i rower. Jak się okazało, okradł go 52-latek, któremu dał w swoim domu schronienie. Tak mu się "pięknie" odwdzięczył…
Gm. Żmudź: Dał schronienie i został okradziony
Autor: Fot. KWP Lublin

Do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żmudzi zgłosił się 50-latek, który poinformował, że pod jego nieobecność z domu zostały mu skradzione pieniądze. Stracił 4000 złotych oraz rower. Dodał, że podejrzewa, kto mógł to zrobić, ponieważ na początku miesiąca również miała miejsce kradzież pieniędzy w jego domu, ale je wtedy odzyskał. I wskazał na 52-latka, którego znów podejrzewał o przywłaszczenie jego gotówki.

- Jak się okazało, pokrzywdzony nie pomylił się. Złodziejem okazał się 52-latek, któremu dał schronienie w swoim domu. Mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego nie miał gdzie mieszkać. Sprawca kradzieży dokładnie wiedział, gdzie leżą pieniądze oraz gdzie pokrzywdzony trzyma klucz od domu - mówi starsza sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Tym razem również pod nieobecność właściciela 52-latek sam wszedł do domu, zabrał pieniądze i odjechał skradzionym rowerem. Policjanci odzyskali jednoślad, a mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Czytaj także: Raził prądem, dusił poduszką, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama