Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zdalne nauczanie już od jutra. Znamy szczegóły

Nauka w trybie stacjonarnym nie trwała długo. Dzieci, które po przerwie świątecznej wróciły do szkół, po raz kolejny muszą przygotować się na zajęcia w formie wirtualnej. Minister edukacji ogłosił bowiem, że w związku z dużą dynamiką zakażeń koronawirusem przywrócone zostaje nauczane zdalne.
Zdalne nauczanie już od jutra. Znamy szczegóły
Autor: gov.pl

Na środę zaplanowane jest podpisanie rozporządzenia, na mocy którego placówki edukacyjne już od czwartku 26 stycznia będą zobowiązane do prowadzenia zajęć lekcyjnych w trybie zdalnym. Dotyczy to klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zmianą nie zostały objęte żłobki i przedszkola oraz klasy podstawowe I-IV. W przypadku uczelni wyższych to ich rektorowie podejmą decyzję o tym, w jaki sposób będzie przebiegało kształcenie. Dokument pozwoli również na kontynuowanie praktycznej nauki zawodu oraz korzystanie z burs szkolnych i internatów.

Decyzja ministerstwa edukacji i nauki podyktowana jest m.in. zauważalnym wzrostem ognisk koronawirusa w placówkach edukacyjnych oraz liczby osób, których dotyczą postępowania Głównego Inspektora Sanitarnego. Tryb stacjonarny zajęć zostaje odwołany do końca trwania ferii zimowych. Ostatnie województwa zakończą je 27 lutego.

„W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej” – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek dodając, że według przewidywań, szczyt piątej fali pandemii nastąpi za ok. 2-3 tygodnie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama