Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:33
Reklama

Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos

Ustanowiony tymczasowy zdalny tryb nauczania wkrótce dobiegnie końca. Minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, jakie są obecnie plany związane z dalszym uczęszczaniem młodzieży na zajęcia w placówkach oświatowych.
Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos
Autor: iStock

Dzieci wrócą do szkół

Nauczanie zdalne obowiązuje od 20 grudnia ubiegłego roku i planowo ma potrwać do końca bieżącego tygodnia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie zapytany został o dalsze decyzje związane z rzeczoną kwestią. Szef resortu zaznaczył, że nauka stacjonarna jest uczniom potrzebna, a kolejne kroki uzależnione będą od skutków wariantu Omirkon koronawirusa.

„Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen” – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Minister zauważył również, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się ferie zimowe, które w dużej części wyłączą młodzież z zajęć.

„To [jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna – przyp. red.] będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych, więc i tak jedna trzecia, do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – przypomniał szef MEiN.

Terminy ferii zimowych 2022

Jeszcze rok temu rząd zdecydował się na przerwę w nauce w jednakowym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania uczniów. W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się według tradycyjnego harmonogramu. Prezentuje się on następująco:

I. 17 - 30 stycznia 2022 r., województwa:

- kujawsko-pomorskie,
- lubuskie, małopolskie,
- świętokrzyskie,
- wielkopolskie.

II. 24 stycznia - 6 lutego 2022 r., województwa:

- podlaskie,
- warmińsko-mazurskie

III. 31 stycznia - 13 lutego 2022 r., województwa:

- dolnośląskie,
- mazowieckie,
- opolskie,
- zachodniopomorskie.

IV. 14 – 27 lutego 2022 r., województwa:

- lubelskie,
- łódzkie,
- podkarpackie,
- pomorskie,
- śląskie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama