Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Bez biletu tylko po mieście

Wraca temat kursów autobusów CLA poza miasto. Gmina Chełm miała nadzieję, że po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji trasy zostaną wydłużone. Chyba jednak nic z tego nie będzie...
Chełm: Bez biletu tylko po mieście

Podczas sesji Rady Gminy Chełm radny Marek Chybiak zaapelował do władz miasta o zorganizowanie w przyszłym sezonie letnim transportu dla mieszkańców Chełma nad Zalew Żółtańce. Jak stwierdził, duże grupy z miasta chodzą tam pieszo, przemieszczając się chodnikiem ul. Gminnej. Zdaniem radnego młodzi ludzie chodzą grupami, łapią stopa, przepychają się i stwarzają niebezpieczeństwo spowodowania wypadku. Dlatego jego zdaniem, by tego uniknąć, autobusy miejskie powinny dojeżdżać nad zalew w Żółtańcach.

- Czy transport będzie darmowy, czy płatny, to już leży w gestii rady Miasta Chełma i władz - uważa Chybiak.

Władze Chełma są jednak innego zdania. W sprawie kursów autobusów nad zalew Żółtańce i do Okszowa toczyły się już rozmowy. Spełzły na niczym, bo miasto oczekuje od gminy Chełm dofinansowania na ten cel, a władze gminy nie chcą płacić. I nic się raczej nie zmieniło.

- Miasto podchodzi z wielkim entuzjazmem do pomysłu rozszerzenia siatki połączeń transportu miejskiego na terenie gminy Chełm. Jeśli tylko gmina zechce partycypować w kosztach, będziemy mogli uruchomić dodatkowe linie autobusowe - informuje Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta miasta.

Czytaj również: Czy to było śmiertelne pobicie?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama