Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:11
Reklama

Chełm: Bez biletu tylko po mieście

Wraca temat kursów autobusów CLA poza miasto. Gmina Chełm miała nadzieję, że po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji trasy zostaną wydłużone. Chyba jednak nic z tego nie będzie...
Chełm: Bez biletu tylko po mieście

Podczas sesji Rady Gminy Chełm radny Marek Chybiak zaapelował do władz miasta o zorganizowanie w przyszłym sezonie letnim transportu dla mieszkańców Chełma nad Zalew Żółtańce. Jak stwierdził, duże grupy z miasta chodzą tam pieszo, przemieszczając się chodnikiem ul. Gminnej. Zdaniem radnego młodzi ludzie chodzą grupami, łapią stopa, przepychają się i stwarzają niebezpieczeństwo spowodowania wypadku. Dlatego jego zdaniem, by tego uniknąć, autobusy miejskie powinny dojeżdżać nad zalew w Żółtańcach.

- Czy transport będzie darmowy, czy płatny, to już leży w gestii rady Miasta Chełma i władz - uważa Chybiak.

Władze Chełma są jednak innego zdania. W sprawie kursów autobusów nad zalew Żółtańce i do Okszowa toczyły się już rozmowy. Spełzły na niczym, bo miasto oczekuje od gminy Chełm dofinansowania na ten cel, a władze gminy nie chcą płacić. I nic się raczej nie zmieniło.

- Miasto podchodzi z wielkim entuzjazmem do pomysłu rozszerzenia siatki połączeń transportu miejskiego na terenie gminy Chełm. Jeśli tylko gmina zechce partycypować w kosztach, będziemy mogli uruchomić dodatkowe linie autobusowe - informuje Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta miasta.

Czytaj również: Czy to było śmiertelne pobicie?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama