Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 13:59
Reklama

Smartfon czy smartwatch - co wybrać dla dziecka?

Planujesz zakup takiego gadżetu dla swojego dziecka, ale nie wiesz na co się zdecydować? Sprawdź, jakie opcje dla najmłodszych dostępne są w smartfonach, a z jakich narzędzi mogą skorzystać w smartwatchach.
Smartfon czy smartwatch - co wybrać dla dziecka?
Autor: fot. iStock

Smartwatch dla najmłodszych

Jeżeli uważasz, że twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe na to, by posiadać swój własny telefon – zastanów się nad smartwatchem. To urządzenie polecane jest dla mniejszych pociech, uczęszczających do klas 1-3 szkoły podstawowej. Przede wszystkim ze względu na łatwość obsługi. Ten mały i inteligentny zegarek pomoże twojemu maluchowi nie tylko w uczeniu się punktualności. Obecnie takie gadżety posiadają dużo więcej opcji. Te, wyposażone w kartę SIM, dają możliwość kontaktowania się z rodzicami. Co ważne, w takich zegarkach to opiekunowie tworzą bazę kontaktów, czyli listę numerów, które mogą połączyć się z tym urządzeniem i do których dziecko może wykonać telefon. Poza tym niezwykle cenioną funkcją jest lokalizacja GPS, która pozwala na sprawdzenie w dowolnym momencie, gdzie znajduje się dziecko. Można skorzystać nawet ze zdalnego nadsłuchu. Dodatkowo smartwatche posiadają także przycisk SOS, który po włączeniu natychmiast wysyła alert na wskazany numer (lub kilka numerów). Do zalet zalicza się także wytrzymałość. Smartwatche są odporne na uszkodzenia i zalania, co w przypadku maluchów jest bardzo istotne. Oczywiście taki zegarek posiada również tak przydatne funkcje jak: alarm, licznik kroków czy latarkę. Wszystko zależy od wybranego modelu, a także przedziału cenowego. Smartwatche dla dzieci kosztują mniej więcej od 70 do 300 złotych.

Smartfon - więcej możliwości

Nieco droższą, ale dającą więcej możliwości opcją jest smartfon. Tę zaleca się jednak dla nieco starszych dzieci. Ich główną zaletą jest oczywiście możliwość zainstalowania gier czy aplikacji edukacyjnych. To, co z pewnością ucieszy każde dziecko, to także aparat fotograficzny, który pozwoli na robienie pamiątkowych zdjęć z wycieczek szkolnych czy rodzinnych spotkań. Jeżeli martwisz się jednak, że twoje dziecko będzie miało dostęp do niewłaściwych lub niebezpiecznych treści, zawsze możesz włączyć mu blokadę rodzicielską. Ta opcja pozwala na zablokowanie wybranych stron internetowych czy numerów kontaktowych, pozbawienie dostępu do płatnych funkcji, a także zmniejsza ryzyko zainstalowania niepożądanych aplikacji. Konfigurację blokady można dostosować do wieku i potrzeb dziecka. Dzięki tej opcji możemy ustawić także dozwolony czas korzystania z urządzenia. Ceny najtańszych smartfonów zaczynają się już od 200 złotych.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama