Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:27
Reklama

Gm. Sawin: Żużel władzy nie przeszkadza

Tego żużlu nie chcemy! - zaprotestowali mieszkańcy Czułczyc-Kolonii, gdy na drogę gruntową wysypano pylący materiał, który miał ją utwardzić. Twierdzą, że sołtysi innych wsi też by go nie wybrali. Tymczasem gmina zapowiada, że inne drogi także zamierza naprawiać żużlem.
Gm. Sawin: Żużel władzy nie przeszkadza

- Nasze samochody są siwe. Tumany kurzu dostają się do domów. Pyli strasznie. Przecież to jest szkodliwe dla zdrowia! - poskarżyli się naszej redakcji mieszkańcy Czułczyc-Kolonii. Złożyli skargę na gminę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wójta Dariusz Ćwir zapewnia, że materiał wykorzystywany do utwardzenia drogi "jest zgodny z obowiązującymi przepisami". Tłumaczy, że dostawcą żużlu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Chełmie, które posiada stosowne pozwolenie. Ponadto wszelkie przekazania odpadów są rejestrowane.

- "Jednocześnie informuję, że tego typu materiał jest powszechnie używany do utwardzania powierzchni dróg i placów. Do tej pory nie wpłynęły żadne skargi związane z użytkowaniem dróg o takiej nawierzchni, jednak mając na uwadze komfort życia mieszkańców, postaramy się znaleźć sposób, który zminimalizowałby występujące negatywne oddziaływanie" - napisał do naszej redakcji gospodarz gminy.

Z pisma od mieszkańców dowiedzieliśmy się, że żużlem utwardzono drogi w Bachusie, Serniawach oraz Czułczycach Małych, tę samą metodę zastosowano też w Jagodnem, na drodze przy lesie.

- To jest straszne. Nie wiedzieliśmy, że będzie tak sucho tego lata, i tak gorąco. Staram się omijać tę drogę albo jechać tak szybko, by kurz zostawał za samochodem. Okna się otworzyć nie da. Można się udusić. Zatrzymaliśmy się, by zrobić zdjęcie, i pył mamy w aucie. To nie do opisania - mówi sołtys Andrzej Paszko.

Czytaj również: Mieszkańcy nie chcą wieży 5G w obawie o swoje zdrowie

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama